Skip to Content

Kâküller – Size göre mi, hangisi size daha çok yakışır?

Eğimli, yuvarlak, kısa, ufacık veya uzun: Birçok kâkül şekli var. Asıl soru hangi kakülün kimde daha güzel duracağı. Ayrıca kakül bakımı yapmayı da bilmelisiniz.
Hem podyumlarda, kırmızı halıda yürüyen hem de ihtişamlı partilerde eğlenen insanlarda kakül görebilirsiniz. Artık her yerdeler. Kaküller fevkalade ve çok kullanışlı. Bu sezon, kaküller (perçemler) farklı uzunluklarda olabilir. Böylece geniş bir alnı saklayabilirler veya yüze doğru şeklini verebilirler. Biraz beceriyle yüz mimiklerinizi veya kırışıklıklarınızı saklamak için kaküllerinizi kullanabilirsiniz.

Kaküller ayrıca saç stillerinde yenilik yapmaktan hoşlanan maceraperest kadınlara göredir, kaküllerle uğraşmak oldukça kolaydır. Süslü bir şekilde yan taraflara tokayla tutturulabilir, örülebilir veya bandana ile yatıştırılabilir. Bir gün kakül istemeyebilirsiniz. Merak etmeyin kaküller normal uzunluğunda da şık görünüyor. Doğru Doğru   bir bakımla kısa kaküller, uzun kaküllere dönüştürülebilir.

Vellüs saçları olan kadınlar özellikle kakülleri başın tepesinden başlıyorsa ve hacimle yüze doğru düşüyorsa, kaküllerin avantajını kullanabilir. Tüyo: Saçınız çok kıvırcıksa kakül size göre değildir.

Kaküllerinizin bakımı için dört ipucu:

 • Cildiniz lekeye eğilimliyse kaküllerinizi büyük yuvarlak bir fırça yardımıyla fönleyin. Bu işlem saçınızı cildinizden olabildiğince uzak tutacaktır. Biraz saç spreyi, saçı kapatıp fazla yağı saçtan uzak tutacağı için işinize yarayabilir.
 • Saçınızı yıkamak için zamanınız yoksa kaküllerinize biraz toz şampuan sürebilirsiniz. Saçınızı ve kaküllerinizi tamamen arkaya doğru fırçalayın, çabucak çıkmaya hazırsınız.
 • Toz şampuanları özel ürün mağazalarından alabilirsiniz. Alından fazla yağı emip kakülleri daha az yağ içinde bıraktığı için oldukça pratiktir.
 • Saçınıza ve kaküllerinize mümkün olduğunca az dokunun.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...