Skip to Content

Kırık Saç Uçlarını Nasıl Engelleriz

Kırıkların nasıl oluştuğunu, kırıklarla nasıl baş edeceğinizi ve kırıkları engellemek için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. 
Özellikle uzun saçların uçları çok fazla sürtünmeye maruz kaldığı için kırılma tehlikesi altındadır. Kırık saç uçları sadece görüntü olarak bir problem değil, aynı zamanda çok işlem görmüş ve yıpranmış saçların belirtisidir.   
Kırıkların oluşmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan bazıları; saçınıza uygun olmayan saç ürünleri kullanma, sürtünmeye bağlı mekanik basınç (saçın kumaşlarla olan teması), sert tarama, fırçalama veya yüksek ısıya maruz kalmasıdır ( yüksek ısılarda saç kurutma makinası ya da maşa kullanımı).  Bu şartlar altında kırık saç uçları kaçınılmazdır. Özellikle, saç uçlarınızı nadiren kestiriyorsanız.

Kırık Saç Uçlarını Düzeltme Yolları

Kırıklar oluştuktan sonra saçı eski haline döndürmek zordur. Neyse ki kırıkları engellemek hiç de zor değil. Saç tipinize uygun sıvı bakım yağları ve serumları düzenli kullanımda kırık oluşumunu engeller.  
Aynı şekilde saç şekillendirme araçlarıda büyük bir öneme sahip. Her zaman birinci kalite kemik taraklar ve doğal sert kıllardan oluşan fırçalar kullanın. 
Isı ile şekillendiriciler ( saç kurutma makineleri ve stil yardımcıları) ayarlanabilir ısı ayarına sahip olmalılar ve sadece düşük ısıda kullanılmalıdırlar.  
Saç uçları ve saç, özellikle nemliyken kırılmaya eğilimlidir. Bu yüzden fön makinasıyla ya da havluyla kuruturken dikkatlı bir bakım gereklidir (havlu saça yumuşak uygulanmalıdır).
Kırıkların oluşmasını engellemek kolay fakat onarmak zordur. Saçınıza özel sıvı bakımlar kırık uçları birleştirebilir. Böylece saç kesimini bir süreliğine erteleyebilirsiniz. Ancak, kırıklar saçınız için ciddi bir sorunsa saç kestirmek kaçınılmazdır. Ve tabii ki düzenli saç kesimi, kırık saç uçlarını engeller.

Saç kürleri, serumları ve yağları kullanarak kırık uçların önüne geçme

Saç uçlarının kırılması gibi saç problemlerini şampuanlar, boyalar, yağlar ve sorunu engellemek veya tedavi etmek için üretilen kürler engelleyebilir ya da azaltılabilir. Nemlendirici ve besleyici saç bakım ürünlerinin saçın onarılması ve korunması yönünde etkisi büyüktür. Çok derine etki eden bakım ürünlerinin içeriği, saç uçlarını kaplar ve kırılmalarını engeller. 

 

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...