Skip to Content

Kumrallar İçin Makyajın Püf Noktaları

Kahverengi saçlar, açık kahverengi, karamel ve nugat gibi birçok şekilde karşımıza çıkmakta. Ne tür makyajın kahverengi saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkaracağını biliyor musunuz? Kahverengi saçlılar için makyaj dersimizi takip etmeye devam edin. 

1. Kumrallar İçin Mükemmel Fondöten
Kahverengi saç, karakter olarak çok canlıdır, uyumlu bir etki için pürüzsüz bir ten ister. Bu nedenle fondöteninizin yüzünüzde  maske etkisi yaratmasından kaçının. Bu, modern makyajda hiç sorun değil. Çapraz bağlı polimerler sayesinde yeni makyaj çeşitleri cildi yumuşak ve pürüzsüz bir şekilde kapatıyor. Teniniz o kadar da mükemmel değilse fondöteninizi biraz hileli bir şekilde kullanabilirsiniz. Çok hafif (!) gül rengi tonları bulunan fondötenler yorgun ve soluk teni toparlar, hafif sarımsı bir ton ise ciltteki kırmızımsı izleri gizler. Aksi takdirde nötr bej tonları kumrallar için en iyisidir. 

2. Kumrallar İçin Göz Makyajı

Kahverengimsi ve yeşilimsi farlar kumrallara çok yakışır. Göz farı, akaju veya moka tonlarında bulabileceğiniz gibi kırmızı veya sarı tonlar da içerebilir. Fakat göz farının rengini belirleyen faktör göz rengidir. 

 • Mavi gözlü kumrallar yeşilimsi açık mor tonlarla oldukça hoş görünür. 
 • Yeşil gözlülere, deve beji, sarımsı bej veya yosun yeşili far çok yakışır.
 • Kahverengi saçlı ve yeşil gözlü kadınlarda haki veya kahverengimsi gül rengi tonlarında farlar muhteşem bir kombinasyon yaratır. 

Not: Gözleriniz sık sık kızarıyorsa kırmızımsı veya mor alt tonlardan kaçınmalısınız. Böyle durumlarda kahverengimsi veya küllü farlar daha iyi bir tercihtir. Makyajınızda kaşlarınızı unutmayın. Bu yüzünüzün genel  görüntüsü için oldukça önemli. Kumrallar (kahverengi saç renklerini daha da havalı yapmak isterlerse) grimsi tonları olan kahverengi tonlarını veya (kahverengi saçlarında kızılımsı tonlar varsa) sıcak ve orta tonlardaki kahverengileri tercih etmeliler. 

3. Kumrallar İçin Akıllı Ruj Seçimleri

Ruj sadece yüzünüzü canlandırmaz, ustalık gerektiren vurgular da verir. Kumrallar gül rengi tonlarıyla muhteşem görünür. Kahverengi alt tonlu gül rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Şeftali veya kayısı tonlarından uzak durun. Kahverengi saçlı kadınların tenlerine grimsi cansız bir dokunuş verebilir, onları daha yaşlı gösterebilirler. Ayrıca turuncu tonlarında allık kullanırken de dikkatli olun, bu tonlar cildinizdeki kırmızımsı lekelere dikkat çekebilir veya cildi soluk gösterebilir. Fakat, teninize parıltı vermek veya yüzünüzün bazı kısımlarını vurgulamak için bronzlaştırıcı kullanmakta hatalı değilsiniz. Ancak bir uyarımız var: Bronzlaştırıcıları ihtiyatlı bir şekilde kullanın. Yoksa yüzünüz çok parlak görünebilir veya yüz cildiniz boynunuzla karşılaştırıldığında çok koyu olabilir.

4. Kumrallar Dudak Renklerinin Tadını Daha Fazla Çıkarıyor

Kırmızı dudak renginin hakkından gelecek olan birileri varsa onlar da kumrallardır. Parlak kırmızı kumrallar için muhteşem bir dudak rengidir fakat güçlü mavimsi tonlar içermemelidir. Kumrallar, zarif kahverengimsi pembe ve erik rengi dudak renkleriyle muhteşem görünür. Kızılımsı kahverengi saçlı kadınlar favori dudak renkleri arasına terracotta veya tarçın rengini ekleyebilirler. Ancak kumrallar başta sedefli gül tonları olmak üzere açık pembe gül rengi tonlarından kaçınmalılar. Gül renkleri güzel kahverengi saçlarınızı cansız gösterebilir.

İlgili Makaleler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...