Skip to Content

Kısa saç bana yakışacak mı?

Yalan yok, uzun saçı kestirmek biraz cesaret ister. Anca,Ancak doğru şekillendirilirse kısa saç şaşırtıcı bir şekilde güzel olabilir. Kısa saç stilleri, puristik, ağırbaşlı, şık, sofistike, büyüleyici veya doğal olabilir. Sizlere starların kısa saçı nasıl taşıdığını göstereceğiz, ayrıca ilgili saç şekillendirmeye ilişkin ipuçları da vereceğiz.
Evvela “Kısa saç bana yakışmıyor” demiyoruz. Böyle olmadığını biliyoruz. Öncelikle kısa saç her zaman usturayla kısaltılmış pixie stili saç kesimi değildir. Kısa saç kesimlerine ayrıca dengeli şekil verilmiş bob stilleri, kulak hizasında katlı, hafif saç kesimleri ve bir tarafı uzun bırakılan erkek kesimleri de dahildir. Bu saç stillerinin çoğu (hemen hemen) her kadına güzel gider. Bazen bir yüzün tüm özelliklerini ön plana çıkarmak için çarpıcı bir saç kesimi gerekir.

Cate Blanchett, sarı uzun saçlarıyla oldukça güzel görünüyor. Yeni kısa saç kesimiyle yine sarışın ve güzel ama şimdi kendi stilini yansıtıyor. Aynı şey Emma Watson için de söylenebilir. ‘Harry Potter’da Hermine Granger'i oynarken çok tatlıydı. Yeni pixie stili, muhtemelen Harry Potter serisinin yedinci devam filminden daha çok dikkat çekti. Bu pixie stili sevimli kız imajı altındaki çekici genç kadın görüntüsünü açığa çıkardı. 

Kısa Saç Demek Az Bakım Demek

Bigudilerle, beş tane yuvarlak fırçayla veya saç düzleştiricilerle uzun süren saç şekillendirme çabalarınızı unutun. Çoğu kısa saç kesimi sorunsuz bir şekilde şekillendirilebilir. Sabah telaşında hazırlanmanız için sadece bir fön makinesi, düz saç fırçası, beş parmak ve biraz da şekillendirme yardımı size yetecek. Tabii gene dedört ila altı haftada bir saçlarınızın uçlarından aldırmanız gerekiyor. İyi bir saç stilisti, herhangi bir bozulma olmadan saçınızı düzgün şekil verecek şekilde kesebilir.

Kısa Saç Kesimleri: Simetri Sağlanmasına Dikkat Edin

 • Yüzü kare hatlara sahip olan bir kişi bob stilinden ve dengeli çizgilerden kaçınmalı. Bunun yerine yüzü daha yumuşak, genç ve feminen gösteren kaküllü ve katlı saç kesimlerini tercih etmelidir.
 • Dar yüz hatlarına sahip olanlar, saç stillerine hacim katarak yüzlerini daha yuvarlak gösterebilirler. Kaküller olur ama kulak hizasından başlamalı.
 • Kalp şeklindeki yüzler, alna dikkat çekildiğinde daha dengeli görünür. Bu da çok uzun kaküller veya Ashlee Simpson’da olduğu gibi saçın birkaç tutamının alna doğru düşürülmesiyle elde edilir.
 • Katlı kaküller ve Hayden Panettiere’nin saç stilinde görüldüğü gibi arkaya doğru gergin bir şekilde taranan saç, dar alınlılarda denge sağlar.
 • Uzun kaküller geniş alnı gizler.
 • Kısa kaküller dikkatleri burundan uzaklaştırır aksi takdirde burun ön plana çıkabilir. Aksine uzun atkuyrukları ise güzel burunları ön plana çıkarır. 

Starların kısa saçlarını inceleyin:

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...