Skip to Content

Kestirmek tek çözüm yolu değil! Saçlar için S.O.S. ürünlerini deneyin!

Bu zamanlar kötü saç zamanları. Saçlar, uçlarından diplerine parlamıyor ve güzel görünmüyor. Kuaförünüze sizleri bu karışıklıktan kurtarması için başvurmadan önce evde bir kaç basit çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Bu S.O.S. ürünlerinin saçlarınızda neler yapabileceği karşısında şaşırabilirsiniz!

Saç kesme tek çözüm değil
Saçlarınız saç kesiminden hemen sonra çok mükemmel görünebilirler. Saç kesimini erteleyin çünkü bu mükemmel görüntüyü evde de elde edebilirsiniz. İyileştirme etkili şampuanlar kullanmakla başlayın.

Saçlarınız saç kesiminden hemen sonra çok mükemmel görünebilirler. Saç kesimini erteleyin çünkü bu mükemmel görüntüyü evde de elde edebilirsiniz. İyileştirme etkili şampuanlar kullanmakla başlayın. Bu ürünlerin içinde bulunan kolajen saçlarınızı güçlendirirken keratin gibi özel içerikler de saçlarınızın yeniden yapılanmasına yardımcı olacaktır.  Silikonsuz formüller saçlarınızı ağırlaştırmadan hacim kazanmalarını sağlar. Köpükler ve spreyler de çok daha fazla hacim kazanmalarına yardımcı olurlar. İkinci bakım ürünü ise saçlarının her telinin daha güçlü olmasını sağlarken, esnek bir yapı kazandırır. Bu ürünlerin saçlarınıza hacim kazandırmak için uçlarında değil diplerde etkili olacağını unutmayın.

Kesiminden daha fazla Hacim

Uygun değişimlerle saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Saçlarınızı taramadan önce hafifçe kurumaları için biraz zaman verin. Fazla nemli saça bunu uygulamak zor iş olacağından bunu saç stilistinize bırakabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı tepeden toplayarak küçük bir tokayla tutturun. Tutam tutam saçlarınızı ayırın ve alt kısımları fırçanızın üstüne sararak kurutma makinasıyla ısıtın. Saçlarınız fırçanın üzerinde soğuyana kadar saçlarınızı fırçadan çekmeyin. Sonra fırçayı nazikçe saçlarınızdan ayırın.  Aynı tekniği saçlarınızın üst kısımlarına da uygulayın. Alternatif olarak ısıtılmış bigudiler de aynı efekti yaratacaktır. Bigudileri saçlarınızdan çıkarmadan önce soğuduklarına emin olun. Daha sonra saçlarınızı tarayın ve hacimli saçlarınızın tadını çıkarın. Kuaförünüz daha iyisini yapamazdı!

Kesiminden daha fazla Parlaklık

Kuaförünüzü ziyaret ettikten sonra saçlarınız cilalı bir ayna gibi parıldar. Bu parlaklığı bakım ürünleriyle çok kolay bir şekilde siz de saçlarınıza kazandırabilirsiniz. Tüm şampuanı ve fazla maddeyi duruladığınızdan emin olun.  Saçlarınız gıcırdayana kadar durulayın. Tarihi geçmiş bakım ürünleri saçlarınızı donuklaştırır. Kıvırcık ve dalgalı saçların, yumuşak düz saçlara göre daha az parlamasının sebebi, ışığı daha az yansıtmalarıdır. Yine de saçlarınıza bu parlaklığı bakım ürünleri kullanarak kazandırabilirsiniz. Amaranth, Argan ya da Macadamia yağı içeren ürünler, her buklenizin çok daha yumuşak gözükmesini sağlar. Saçlarınız düz ya da dalgalı olsun, uygun ürünlerle saçlarınızın yeni kesilmiş gibi parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Uzun ömürlü bir saç bakım kitiyle saçlarınızı kestirmeyi unutun!

Kırık uçlarla tüm saçlar kabarık ve bakımsız görünebilir. Bu her zaman saçlarınızı dümdüz kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. İlk olarak başlangıçtan itibaren çok nazik bir şampuan kullanmalısınız. Bu bakımla birlikte saçlarınızı sakinleştirebilir, kuralsız görünümleriyle stilinizi mahvetmelerine engel olabilirsiniz. Kemik ya da ahşaptan yapılan geniş dişli kaliteli bir fırça kullanın. Bu fırçalar kırıkların oluşumunu yavaşlatır. Saç uçları için olan tonikler, kırıkları onarır. Bazı tonikler saçlarınızın uçlarında ince bir silikon film tabakası oluşturur. Bu şekilde saçlarınızı kırıklara karşı korurlar. Kısa bir zamanda saçlarınız sağlıklı ve daha az kabarık görünmeye başlayacaktır. Bakım ürünlerini az miktarlarda kullanmalısınız. Bir kaç damla tüm saçlarınız için yeterli olacaktır.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...