Skip to Content

Saç Kökünde Hacim Düz Fakat Donuk Değil!

Saçınızın düz ve ışıltılı olmasını istiyorsunuz. Aynı zamanda saçın köklerden canlılığa ve hacme ihtiyacı var. Bu iki gerekliliği nasıl sağlayacaksınız? Sihirle mi? Hayır, saç köklerinize hacim vermek için beş önemli püf noktasını takip etmeniz yeterli.

Saçınıza hacim kazandırma yolları
Saçınızı hacimli, parlak ve düz yapma yolları.

“Saçınıza düz fön çekmemi ister misiniz?” Dikkat edin! Çoğu saç stilisti size bu soruyu sorar ve sözlerini de tutarlar; peki ya bu bir tehditse?  Bazı saç stilistleri kafatasının şekline veya saç yapısına bakmadan saçınızı düzleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Sonra saçınızı tutam tutam alıp yuvarlak fırçaya sıkıca sararlar. Tabii ki saçınız hiç olmadığı kadar düz olur fakat aynı zamanda cansızlaşır ve donuklaşır. Belirli sebeplerden ötürü çoğu kadın bunu ister. Sadece kalın telli ve sağlam saçlarınız ve klasik bir kafatası şekliniz varsa bu teknik sizde güzel görünecektir. Diğerleri saçlarını köklerinden düzleştirmelidir.

Yapmanız gerekenler:

1.Püf Noktası: Doğru Şekillendirici Ürün Miktarı

Köpük ve fön losyonları veya tonikleri saç köklerinizde hacim elde etmek için kullanılır. Önemli not: Golf topu büyüklüğünde köpük veya fön losyonunun altı-yedi kez sıkılması yeterli olacaktır. Daha fazlası saçınıza yapışabilir. Şekillendirici ürünleri, tarak veya iskelet tipi fırça yardımıyla saç derisinden kulak hizasına kadar taradığınız takdirde en iyi şekli verecektir.

2.Püf Noktası: Soğuk Hava Tüyosu

Saç kurutma makinenizi saçınıza sadece sıcak hava vermek için kullanmayın. Soğuk hava da uygulayabilirsiniz. Bu adım, verilen hacmin daha dayanıklı olması açısından önemlidir. Öncelikle sıcak hava üflerken saçınızdan tutamları fırçayla çekin. Daha sonra fırçayla saçınızı sarın ve soğuk hava akımı verin. Fırçayı birkaç dakikalığına saçınızda bırakın. Çene uzunluğunda veya daha uzun saçlar için, en az altı santimetre çapında bir yuvarlak fırça kullanın. Daha küçük başlı fırçaları kullanırsanız, hacimden ziyade bukle elde edersiniz.

3. Püf Noktası: Saçınızı Farklı Şekilde Ayırın.

Saçlar birçok şeye alışır. Bu ayrıca saçın ayırma yerinin değişememesine de neden olur. Saç, özellikle saçınızı her zaman ayırdığınız yerde donuk kalmaya eğilimlidir. Ara sıra saç şeklinizde biraz değişiklik yapın ve saçınızı farklı şekilde ayırın. Saç kökleriniz tekrar ayağa kalkacak ve saç köklerinde daha fazla hacim elde edilecek. Aşağıdaki tüyo uzun saçlar için idealdir: Yeni yıkanmış ve hala nemli saçınızı başınızın üstünde yumuşak bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Birkaç saat sonra saçlarınızı açın ve saç köklerinizin gür görünümünün tadını çıkarın.

4.Püf Noktası: İllüzyon Yaratmak

İş saç köklerinde hacim oluşturmaya gelince saç kabartma eski bir işlemdir. Tabii ki saçınızın kabarık kuş yuvası gibi görünmesini istemezsiniz. Bu görünümden kaçınmak için başınızın en üstündeki en üst saç tabakasından kabartmaya başlamayın. Öncelikle saçınızın en üst kısmını toplayıp başınızın en üstünde toplamanız daha iyi olur. Daha sonra ince dişli bir tarakla saçlarınızı alt kısmından hafifçe kabartabilirsiniz. Daha sonra saçınızın en üst kısmını arkaya tarayıp biraz saç spreyi yardımıyla yerinde tutabilirsiniz. Saç spreyi biraz hileli bir hava verecek.

5.Püf Noktası: Saç Şeklinizi Korumak

Saç spreyi veya briyantini, saç stilinizin yapısına son dokunuşu yapmak için mükemmel tercihlerdir. Fakat, tüm sprey şişesini saçınıza boca etmeyin yoksa saçınıza kask takmış gibi görünürsünüz. Bu işlem ayrıca ince telli saçlara ağırlık yaparak istenmeyen bir etki oluşturur. Saçınızın en üst kısmındaki tutamları tek tek kaldırmak ve saç tutamlarının köküne yandan sprey sıkmak çok daha etkilidir.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...