Skip to Content

Saç Kremleri, Kürler & Ortakları: Kişisel Özel Saç Bakımınızı nasıl planlarsınız

Şampuanlama ve durulama her saç için yeterli olmayabilir. Saçlar sık sık biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyar.  Bunun için bol miktarda ürün çeşidi mevcut: saç durulama ürünleri, kürler, kırık saç ucu onarım sıvıları ve termo spreyler saçınızın hem daha parlak hem de daha dolgun ve akıcı olmasını vaat ederler. Ancak bu ürünlerin her biri ne işe yarar ve sizin saç tipiniz için hangisi daha uygun? Burada sizlere bu bilgileri sunacağız. 
Sağlıklı parlak saçlara herkes sahip olmak ister. Çoğu insan saçlarının parlak olması için şampuandan sonra bir durulama ürünü veya saç kremi kullanır. Saç kremleri her bir saç teli için koruyucu bir tabaka görevi görür. Aynı zamanda saçlar ovuşturma ve yıkama sonucu sertleştikten sonra dış kepek tabakasını çok ince bir film tabakasıyla kaplarlar. Saç kremi kullanılmış saçları açmak daha kolaydır kıvırma, saç kurutucuları ve şekillendirmeye reaksiyon göstermeleri daha az muhtemeldir. Saç durulama ürünleri ve kremler soğuk mevsimde saçların uçuşmasını da önlerler.

Formülüne bağlı olarak saç durulama ürünleri ve saç kremleri silikon, protein veya bitkisel yağlar içerirler. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç kremini saçlarınıza nazikçe yedirin ve çok kısa bir süre saçlarınızda bekletin. Saçı çok fazla kremledikten sonra durulamak mümkün olmaz. Aksi takdirde saçınız çok kısa bir zaman içinde zayıf bir hal alır. Acelesi olanlar için sabit sprey kremler belki de en iyi alternatif. Sabit sprey kremler biraz daha hafiftir ama bunlar da saçlarınıza aynı etkiyi gösterir.

Yeni Saç Kremleri ve Kürler Çok Hızlı Etki Ediyor

Yetmedi mi? O zaman muhtemelen özellikle etkin içerik maddelerine sahip bir saç kürüne ihtiyacınız var. Bu kürleri haftada bir veya tavsiye edildiği gibi daha sık kullanabilirsiniz. Bu kürlerin en hafifleri durulama ürünleri denen veya 2-dakikada yoğun bakım veya kür ürünleridir. Çok yıpranmış saçlara yoğun saç onarım kürü ile bakım yapılmalıdır

Bugünün ürünleri çok hızlı etki etmektedir. Bekletme süreleri bir ila beş dakika arasında değişir. Özellikle hafif doğrudan onarım bakımları sprey veya sıvı olarak mevcuttur. Bu ürünler saçta kalırlar. Bu saç kürlerindeki aktif maddeler ihtiyacınıza göre oluşturulmuştur. Argan ve Macadamia yağları kırık saç uçlarının daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar, panthenol ve kayısı yağı boyalı saç renginin solmasını önler; yaban gülü kuru saçın susuzluğunu giderir.

Olağandışı bakım talepleri için bazı özelleştirilmis saç kremleri hazırlanmıştır. Kırık saç uçları için bakım ürünleri bir sonraki şampuanlamaya kadar kırık saç uçlarını birleştirecektir. Anti-frizz losyonları asi saçları itaatkar hale getirir, ısıdan koruma serumları fön makinelerinin ısısına karşı koruma sağlar ve pırıltı verici spreylerin cazibesine de dayanılmaz 

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...