Skip to Content

Sade ve Basit Saç Stilleri

Sabah telaşı içinde saçlarınıza şekil vermek için fazla zamanınız yoksa en iyi çözüm basit ama havalı saç stilleridir. Basitlik elbette sıkıcılık anlamına gelmiyor. Size sade ama göz alıcı bir cazibeye sahip saç stilleri göstereceğiz.
Çoğumuz için günün faaliyetlerine olabildiğince hızlı hazırlanmak günlük rutinin bir parçasıdır. Bu sebeple, saç şekillendirmede yaratıcılıktan çok pratikliğe önem veririz. Bazı sabahlar dolaptaki hiçbir kıyafet güne uygun değilmiş gibi gelir; dakikalar hızla geçer ve çocuklar okula geç kalır. Sık sık seyahat ediyorsanız, saç şekillendirme bağlantı uçuşuna yetişmek veya otobüsü kaçırmamanın arkasında ikinci plana düşer. Sade saç stilleri pek çok kadının kişisel tarzının bir parçası haline gelmiştir. Bu saç stilleri zarif, havalı, modaya uygun veya oyunbaz olabilir. Size dört adımda yapılışını anlatacağımız dört saç stili ile saç şekillendirmeye ne kadar az zaman harcasanız dahi gözleri üzerinizde toplamayı başaracaksınız.

Sade Saç Stilleri: Kate Bosworth'ün At Kuyruğu

Kate Bosworth her yere at kuyruğuyla gitmeyi tercih ediyor. Saç stiline fazla zaman ayıramayacak durumdaysanız, at kuyruğuyla günü kurtarabilirsiniz. Neyse ki pek çok farklı çeşide sahip bu saç stili her zaman çekici görünmeyi başarıyor. Oyuncu Kate Bosworth at kuyruğunu ensesinde topluyor. Saçına daha ilgi çekici ve sofistike bir hava katmak için bir tutam saçı at kuyruğunun etrafına doluyor.

Talimatlar: At Kuyruğu

1. Saçlarınızı yandan ayırın ve geriye doğru tarayın.

2. Düzgün bir at kuyruğu oluşturabilmek için saçınıza bir miktar saç yağı veya briyantin sürün.

3. Bir toka ile saçınızı boyun hizasında toplayın.

4. Ufak bir tutam saçı ayırın ve tokanın etrafına dolayın. Bu tutamı firketeyle sabitleyin.

Sade Saç Stilleri: Kate Mara'nın Yarım Topuzu

Kate Mara yarım topuzuyla hem saçlarına derli toplu bir hava veriyor hem de sarı saçlarının yüzünü çerçevelemesini sağlıyor. Dağınık yarım topuzu trendlere uygun; şekillendirilmesi de son derece kolay. Küçük bir topuz oluşturmak için saçın üst kısmı tokadan tam geçirilmeden bırakılıyor.

Talimatlar: Yarım Topuz

1. Saçınıza dağınık bir görünüm vermek için bir miktar tuz spreyi sıkın.

2. Saçınızı ortadan ayırıp üst kısmını geriye doğru çekin.

3. Bir toka ile saçınızı başınızın arka tarafında toplayın.

4. Özel bir stil öğesi olarak küçük bir düğüm oluşturmak için saçı tokadan tam geçirmeden bırakın.

Sade Saç Stilleri: Lena Gercke'nin Islak Saç Stili

İddialı bir görünüme sahip ıslak saç stillerini oluşturmak son derece kolay. Islak stiller at kuyruklarına da, yarım topuzlara da, Lena Gercke'ninki gibi açık saçlara da uygulanabilir. Bu stiller hem havalı hem de hınzır bir görünüm sağlar.

Talimatlar: Islak Görünümlü Saç Stilleri

1. Fındık büyüklüğünde saç jölesini parmaklarınızın arasına dağıtın. Daha sonra parmaklarınızı kuru saçınızın arasından geçirin.

2. Parmaklarınızı kullanarak saçınızı geriye doğru tarayın. Bir miktar jöle daha ekleyin.

3. Saçlarınızı tarayarak jöleyi saça iyice dağıtın.

4. Uzun süreli kullanım için saç spreyi sıkın.

Sade Saç Stilleri: Holland Roden'ın Örgüsü

Oyuncu Holland Roden sade saç stilleri kullanmaya bayılıyor. Burada saçını yandan ayırmış ve uzun bir yan örgü yapmış. Oluşturması oldukça kolay olan bu oyunbaz örgüler hem evde, hem işte hem de boş zamanlarda kullanıma uygun.

Talimatlar: Örgü

1. Saçınıza daha kolay şekil vermek için ufak bir miktar saç yağı sürün.

2. Saçınızı yandan ayırın ve diplerini düzleştirecek şekilde tarayın.

3. Saçın tamamını ayırdığınız tarafın tersine doğru yatırın ve boyun hizasından başlayarak örün.

4. Bir toka ile örgünün dibini sabitleyin.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...