Skip to Content

Saman gibi saçların dolgun saçlara dönüşümü

Bazı günler sanki saçların kendine ait bir gündemi olur ve asi havasını sürdürmekte ısrar eder. Saçlar diken gibi olur ve uçları her yönü işaret eder. Bir zamanlar saçınız parlaklık denilen bir şeye sahipti…Üzülmeyin, samanı ipeğe nasıl dönüştüreceğinizi anlatacağız.
Saman gibi saçlar her zaman üzerinde çok işlem yapılmış saçlardır. Yüksek ısılı fön makinesi kullanma, sık sık düz maşa kullanma ve renk açma binlerce neden arasında sayılabilir. Hastalık, bazı ilaçlar veya şok diyetler de saçın pamuk helva gibi bir dokuya sahip olmasına neden olabilir.  Sebep ne olursa olsun saçın dışındaki tabaka sertleşir ve yapısı olması gerektiği gibi kaygan değildir. Kısa acil saç bakımı rehberimiz saman gibi saçlara nasıl muamele etmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacak.

Saman gibi saçlar için mükemmel bakım

Saçlarınızı son zamanlarda çok fazla boyama, renk açma ya da perma gibi işlemlere maruz bırakmış olabilirsiniz. Sonuçları çok belirgin değil mi? Artık saçlarınıza iyi davranma zamanı geldi. Bu süreç hassas şampuanlamayla başlar. Bu da sert ovalamalara son demektir! Bunun yerine şampuanı saçınıza ve saç derinize hafifçe masaj yaparak uygulayın.Bu saçı çok fazla karışmasını önler ve saçınız nemliyken taramayı kolaylaştırır. Ayrıca her şampuandan sonra saç kremi kullanmak artık şart. Her işlemde hassaslık ve yumuşaklık ön planda olmalı. Saçınızın kurutulması dahil. Saçınızı çok geniş dişli bir tarakla yumuşakça açmadan once bir havluya turban şeklinde sarın. Durulanmayan bir saç kürü saçınızın daha kolay taranmasını sağlayacaktır; kür yaban mersini ve Acai meyvalarının özütlerini içerir. Bu her iki meyva da saçı fön makinesinin ısısından, yıpranmadan ve kurumadan koruyacak güce sahip vitamin ve antioksidanları içerir. Aynı zamanda yıpranmış saçları bir miktar onarır. 

Saman gibi saçların hassas bir biçimde şekillendirilmesi

Özellikle saçlarınız dolgun ve saç telleriniz kalınsa anti-frizz ürünler durulanmayan kürlerden daha fazla saçlarınızı yatıştırır. Her bir saç telini çok ince bir silikon film ile kaplayarak saçın dış tabakasındaki ince çatlakları ve kusurları kapayıp doldururlar. Bu da tekrar ışığı yansıtabildiği için saçın dış tabakasının kaygan ve parlak olmasını sağlar. Ne muhteşem bir etki! Saçlarınız tekrar parlıyor! Saçınızın doğal olarak kurumasını sağlayın. Ancak bu lüks için zamanınız yoksa fön makinenizi orta sıcaklığa ve düşük hava akımına ayarlayın, bu ayarların üzerine çıkmayın. Difüzör uçlu ve iyonize teknolojisine sahip fön makineleri özellikle saçlarınıza özellikle yumuşaktır. Asi saçlar, neredeyse kurumuş saç tutamlarına geniş çaplı yuvarlak fırça ile fön çektikten sonra daha dolgun ve parlak olacaktır. Fön makinesini saç derisinden en az 15 ila 20 cm mesafede tutmak ve her zaman köklerden uçlara doğru fırçalamak gerekir. Bu saçın dış tabakasını yassılaştırır ve biraz daha parlaklık kazandırır. Şekillendirme ürünlerinizi saça parlaklık veren serilerden seçmelisiniz. Wax veya jel wax’lı ürünler saman gibi saçlara özellikle iyi gelir. 

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...