Skip to Content

Sarışınlar İçin Makyajda Püf Noktalar

Sarışınlık sadece bir saç rengi değil. Sarışınlar kolay kolay görmezden gelinmez. Sarışınlar, açık platin sarısı ve havalı bronz tonlardan, buğday sarısı ve karamel tonlarına kadar çok farklı tonlarda karşımıza çıkabilirler. Vereceğimiz püf noktaları doğru makyajı nasıl yapacağınızı gösterecek. 

Sarışınlar için makyaj
Hafif pembe tonları çoğu sarışına yakışıyor

Sarışınlığın Esasları
Kırmızı görünüm ve cilt lekeleri çok açık tenli sarışınlarda oldukça bariz bir şekilde görünür. Bu nedenle tabiat size bebek teni bahşetmedikçe en az orta derecede kapatma sağlamanız gerekir. Makyaj renklerinizi nötr bejden hafif sarıya doğru seçtiğinizden emin olun. Pembe makyaj tonlarından sakınmalısınız. 

Göz Zevki: Sarışınlar için göz makyajı
Göz kapağına far uygulamasında mottomuz, ‘az ama öz’ Barbie pembesi veya koyu menekşe gibi belirgin göz kapağı renkleri açık sarı saçları olan çoğu kadında çok parlak duracaktır. Bu renklerin pastel tonları daha çekici bir etki yaratır. Sede Sedefsiz gül rengi ve eflatun gibi daha hafif tonlar, gri veya kahverengimsi alt tonlarla oldukça iyi gider. Küllü sarı saçlılar, tenlerine parıltı kazandırmak için altın kahvesi göz farı kullanmalı. Yoksa küllü sarı saçlar soluk görünür. Kaş altına sürülen şampanya veya altın renkli tonlar küllü sarışınlar için muhteşemdir fakat gümüş veya sedefli tonlarından uzak durmaları gerekir. Altın sarısı saçları olan kadınlar göz kapaklarında koyu leylak veya macenta tonlarıyla oldukça güzel görünür. Geceleri dumanlı göz makyajından çekinmemelisiniz. Dumanlı gözler platin sarısıyla oldukça iyi gider. Fakat siyah göz farı yerine kahverengi veya koyu gri kullanmalısınız.  

Sarışınlar İçin Kaş Stilleri
Doğal sarı saçlı kadınlar çok koyu kaş kalemleri kullanarak kaşlarını belirgin hale getirmemeliler. En iyisi açık grimsi kahverengi tonlarında kaş kalemleri veya tozlarıdır. Birçok firma sarışınlara özel kaş kalemi üretiyor. Bunların çoğu grimsi gül rengi tonlarında. Kaş çizgilerini belirgin halde çizmemek gerekir. Onun yerine mevcut kaş kılları arasında küçük kısa çizgiler çizin. Saçlarınızı sarıya açtırdıysanız saç stilistinizden koyu renkteki kaşlarınızı da biraz açmasını rica edin. Böylece sarı saç sizde daha doğal duracak.  
 
Sarışınlar İçin Kırmızı Yanaklar
Gül rengi tonları sarışınlara ışıltılı bir ten rengi verir. Belirgin açık pembe tonlar açık sarı saçlı kadınlar için idealdir, altın tonları olan gül ve şeftali tonları altın sarısı saçlarla iyi gider. Koyu sarı saçlılar kahverengimsi gül tonlarını seçmeliler çünkü açık pembe tonları fazla tatlı görünebilir. Terracota veya bakır tonlarının çoğu sarışın kadını solgun gösterdiğini göz önünde bulundurun. Bronz tonları dikkatli bir şekilde kullanın. 

Çilek Dudaklar: Sarışınlar İçin Dudak Renkleri
Ruj hakkında ne dediysek dudak rengi hakkında da geçerli. Pembe ile tabii ki güzel görüneceksiniz. Pembenin tüm tonları sarışınlara en yakışan renktir. Bej veya kahverengimsi alt tonlu zarif pembe tonları açık altın sarısı saçları olan kadınlar için mükemmeldir. Platin sarısı saçlılar, koyu mavimsi kırmızı veya pembe dudak renklerini deneyebilir. Fakat yoğun veya koyu dudak renklerinin de pürüzsüz bir ten rengi gerektirdiğini unutmayın.  Muhteşem bir görünüm için dudak parlatıcınız veya farınızla aynı renkte bir dudak kalemi kullanınız. Sarışınlar daha koyu bir dudak kalemi kullanmayı düşünmesinler bile.   

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...