Skip to Content

Saçlarınızı Koruyarak Düzleştirin

Kıvırcık saçlarınızı saç düzleştiricinin zararlı etkilerine maruz kalmadan düz ve ipeksi saçlara dönüştürmek ister misiniz? Tavsiyelerimizi uygulayın ve dalgılı saçlar yerine düz, yumuşak ve parlak saçlara sahip olun!
Kendinizi düz ve parlak saçlarla mı hayal ediyorsunuz? Düz saçın kişisel görünümünüze kadınsılık ve zerafet katacağını mı düşünüyorsunuz? Yoksa düz saçlardaki ipeksi parlaklık gözlerinizi mi alıyor? O halde basit saç düzleştirme yöntemlerimize bayılacaksınız.
Saç Düzleştirme Uygun Şampuan Kullanımıyla Başlar


Saç bakımı ve saç düzleştirme el ele yürür. Düzleştirici bir şampuan kullanmak saçlarınıza ekstra parlaklık katacaktır. Her şampuanlamadan sonra düzleştirici saç kremi kullanmalısınız. Saç kremini saçın yalnızca uçlarına ve uca yakın bölgelerine uygulamak en iyisidir. Kısa süreli uygulamanın ardından saçlarınızı iyice duruladığınıza emin olun. Saç kreminin kafa derisine uygulanmamasının gerektiğini ve bunun saç köklerinde yağlanmaya sebep olacağını unutmayın. Çok asi ve kontrol edilmesi güç saçlara elektriklenmeye karşı özel bir serum veya düz saçlar için saç kürü uygulayabilirsiniz. Unutmayın, bu ürünler havluyla kurulanmış saçlara uygulanmalıdır. Ürünlerin içinde bulunan bitki yağları, silikon ve proteinler gibi değerli bileşenler saçı düzleştirmeye yardımcı olur.
Saç Düzleştirmenin Sırrı Tekniktedir


Saçları kendi kendine kurumaya bırakmak saçı düz halde tutmayı çok zorlaştırır. Çok ince telli ve düz saçlar bile kendi kendilerine kuruduklarında yumuşak dalgalara sahip olurlar. Saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız saç kurutma makinesinden şaşmamalısınız. En iyi teknik saçlarınızı bir fırça ile tutamlar halinde çekerek kurutmaktır. Kısa saçlar için ise en uygunu yuvarlak fırçalardır. Yuvarlak fırçayı bigudi gibi kullanabilirsiniz. Yuvarlanmış saçı saç kurutma makinesi ile kurutun ve saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava fırçayı takip edecek şekilde, düzleştirici bir hareket ile fırçayı saçlarınızdan hızlıca çekin. Uzun saçlar için geniş ve kürek şeklinde bir fırça kullanılmasını öneriyoruz. Fakat teknik aynı. Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmadan önce özel düzleştirici kremler, losyonlar ve spreyler de kullanabilirsiniz. Durulama gerektirmeyen bazı saç düzleştiricileri ısıya karşı koruma sağlayan bileşenler içerir ve böylece saçınızın daha nemli kalmasını sağlar.
Saç Düzleştiriciler: Saçlarınıza Özen Gösterin
Parlak ve düz saçlarınıza bu kadar emek harcadıktan sonra muhafaza etmek istemeniz en doğal hakkınız. Elbette bunun en iyi yöntemi dışarı çıkmayıp rüzgara ve yağmura karşı korunmaktır. Bu her zaman mümkün olmadığına ve doğrusu biraz da sıkıcı olduğuna göre düzleştirici bir saç spreyi iyi bir alternatif oluşturabilir. Saçlarınızı gün boyu düz ve derli toplu tutmak için bu tür spreyler kullanabilirsiniz. Düzleştirici saç spreyleri saçınızı ağırlaştırmadan parlak bir görünüm sağlar.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...