Skip to Content

Trend Düzensiz Kısa Saç Kesimi

Dağınık kesimli kısa saçlar, modern ve düzensiz saç kesimi için yeterli. Bu kesim, bilerek umursamazlık izlenimi verecektedir. Düzensiz kısa kesime sahip modelleri ve bu kesime ait stil önerilerini sizinle paylaşacağız.
Size yeni, seksi ve düzensiz kısa kesim saç stilini tanıtabilir miyiz ? Bu kısa kesim seksi, kolay şekillendirme ve bakıma sahip. Mario Testino, düzensiz kısa kesim saç modelinin püf noktalarını Schwarzkopf’a anlatmak için uygun ortamı yarattı. Michelle Williams gibi birçok star uzun saçlarından vazgeçerek bu saç stili  için gönüllü oldu. 

Saçlarınızı düzensiz kesimle stillendirirken okyanus dalgalarını düşünün. Yumuşak çizgiler söz konusu olmayınca kakülü şekillendirmek bile kolay. Dağınık ve düzensiz katlı saç kesimleri özellikle orta uzunluktaki saçlar için uygundur. Düzensiz saç kesiminin ‘2015 yılının en trend saç stili’ başlığını hakedebilmesi için modada listenin en başında olmalı ama yinede günlük stile de uymalı. Bize göre düzensiz saç kesimi şimdiden bunları başardı.

Zarif ve taze doğa, düzensiz kısa saç kesiminin ruhu. Eşit olmayan katlı kesim ya da ilgisiz bir stille saçı kaplama bu kesimin ruhuyla ilişkilendirilebilir. Eşit olmayan kesim hareket etkisi yaratıyor. Kesim tekniği özellikle kısa ya da orta uzunluktaki saçlar için uygun. Birçok kadın düzensiz kesim stilini deneyebilir. Kesim tekniği, dar yüzlere ifade özelliği katarken, yuvarlak yüzlerin dış hatlarını vurguluyor.

Düzensiz Kısa Kesimi Şekillendirme

Düzensiz kısa kesim saç modelinde hacim ve saç yapısı dikkatli olmamız gereken ana noktalar. Değişik uzunluktaki saç tutamlarını vurgulamak için wax kullanın. Fındık büyüklüğündeki wax’I elleriniz arasında dağıtın ve saçınıza sürün. Saçınızı, ellerinizle olabildiğince karıştırın. Bu işlem dağınık görünümü vermede yardımcı olcaktır. Ayrıca, maşa kullanarak saçın bazı bölümlerine vurgu yapabilirsiniz. Son bir dokunuş olarak saçınıza tuz spreyi sıkın.

Stil önerisi: Saçınızı ağırlaştırmayan bir şampuan kullanarak olabildiğince hacim etkisini sürdürün.   

Bu videoda, Schwarzkopf saç uzmanı Armin Morbach düzensiz kısa saç kesimini 3 farklı şekilde nasıl stillendireceğimizi gösteriyor. 

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...