Skip to Content

Uçuşan Saçları Kontrol Altına Almak

Yaptığınız sadece bir fırça darbesi veya alelacele giydiğiniz balıkçı kazağıdır ama sonuç "tüyler ürpertici"dir. Uçuşan saçlar hoş durmaz ve sinir bozucudur. Neyse ki uçuşan saçlara son vermek zor değil.
Uçuşan saçlar bir fizik konusudur. Sürtünme statiğe neden olur. Bu süreçte saçınızda küçük pozitif yüklü elementler oluşur. Bu süreç iyonlaşma olarak da bilinir. Aynı kutuplar birbirini çekerken pozitif yüklü saç telleri karışır. Bu da saçınızın karmakarışık olmasına neden olur. Bu arada can sıkıcı sorununuz daha da can sıkıcı bir hal alır, saç ne kadar kuruysa o kadar bakım ister. Bu yüzden saçınızı yıkadıktan sonra şekillendirme amaçlı durulama ürünü veya sprey uygulaması, saçları havaya dikilmiş görünümü düzeltmenin en iyi yoludur.

İşte size kuru saçlarınızın uçuşmasını önleme tüyoları. Avucunuza çok az saç waxı veya pomat alın. Daha sonra avucunuzu saçınızın uslu duran kısmına en fazla 1 cm olmak üzere sürün. Bu şekilde tüm saça wax bulaştırmadan uçuşan saçlarınızı yatıştırabilirsiniz. Bu yöntem wax veya pomat yerine saç ucu toniği ile de işe yarayacaktır.

Saçlarınıza doğru fırçayla fırçalamak uçuşan saçlarınızı yoluna sokacaktır. Doğal kıllı fırçalar, saçlarınızı plastik dişleri olan fırçalardan daha iyi yatıştırır, ayrıca daha hafiftirler. Saçlarınızın her zaman uçuşmaya eğilimli olması durumunda fırça kılları üzerindeki kuru veya yıpranmış saçlarınız üzerine biraz saç spreyi sıkın ve fırçayı saçlarınızda gezdirin. 

Uçuşan Saçlara Hayır- Statikten kurtulma yolları

 • Soğuk havaya maruz kaldıktan hemen sonra saçlarınızı fırçalamayın. Sıcak bir yere girdiğiniz zaman statik etki daha da güçlü olacaktır.
 • Mağazada giysi denerken saçlarınız aniden havalandığında ve karışık göründüğünde ellerinize cilt losyonu alın ve saçlarınıza hafifçe sürün.
 • Özellikle bu amaç için tasarlanmış iyonize fön makineleri ve fırçalar, saçlarınızın uçuşmasından sorumlu pozitif elektrik yükünü nötrleştirir.
 • Katlı saç kesimleri uzun, katsız kesilmiş ağır ve bu yüzden kolaylıkla havalanamayan saçlardan daha çok uçuşma etkisi gösterir.
İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...