Skip to Content

Uzun Saç Stilleri Doğal veya Büyüleyici Olabilir

Uzun saç sever misiniz? On kadından sekizi bu soruyu ‘evet’ olarak yanıtlıyor. Gayet normal çünkü uzun saç şaşırtıcı bir şekilde feminen duruyor ve çok farklı bir şekilde şekillendirilebiliyor. Size en güzel yorumlardan bazılarını sunuyoruz.

Bazıları 70 cm'den kısa olan saçları uzun olarak görmüyor.Merak etmeyin, biz omuz hizasında saçları (yaklaşık 40 cm) olan herkesi uzun saçlı sayıyoruz. Güzel bir servet haline gelmesi için uzun saçların her zaman bakıma ihtiyacı vardır. Arada sırada  uzun saçın şekilli görünmesi için saç kesimine de ihtiyacı olacaktır.

Uzun saç güzeldir ama ince ve kırık saç uçları hiç güzel değildir. Kırık saç uçları uzun saçta tamamen kaçınılmaz değildir fakat yakın ilgi gösterildiğinde minimuma indirilebilir. Saç kopması da uzun saçın başka bir düşmanıdır. Kırık saç uçları ve saç kırıkları, fön makinesi ısısı, gibi mekanik gerilim, sık fırçalama ve saçı ıslakken tarama nedeniyle meydana gelir. Saçınıza doğru davrandığınız takdirde aslan yelelerinize bayılacaksınız ('Uzun Saç Bakımı' bölümümüzü inceleyiniz).

Düzgün saç kesimi, uzun saçın büyülü güzelliğini ortaya çıkarıyor.
Düzgün saç kesimi, uzun saçın büyülü güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Uzun Saçın Bakım Detayları:

 • Öncelikle uygun ürünleri kullanmadan saçınıza her gün fön makinesi veya düzleştirici işlemi yapmaktan kaçının. Saçınızı açık bırakarak kurutmak ve özel durumlarda şekil verebilmek için bazen ısıtmalı bigudiler kullanmanız en iyisi çözüm olabilir.
 • Saçınızı sürekli at kuyruğu şeklinde sıkıca bağlamayın. Saç köklerinize baskı yapar ve saç kaybına neden olabilir.
 • Akşamları saçınızdaki şekillendirme ürünlerini sert bir şekilde fırçalayarak çıkarmak saçınız açısından sağlıklı değildir. Bunun yerine saçınızdaki şekillendirme ürünlerini saçınızı şampuanlayarak çıkarın. Bu saç için daha kolay ve hafif bir işlem olacaktır.
 • Daha hafif bir tutuş için wax, şekillendirici krem veya saç spreyi gibi daha yumuşak şekil veren ürünleri tercih etmeye çalışın.
 • Saçın doğru şekilde beslenmesi, güçlü ve güzel saçların temelidir. Sağlıklı bir saç için en önemli besin maddeleri, C vitamini, biyotin, silis, çinko ve folik asittir. Daha çok meyve, sebze, tam tahıl, süt ürünleri, tavuk ve deniz mahsülleri tüketip gerekli besin maddelerini almanız gerekir.
İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...