Skip to Content

Moda Saç Stilleri: Yarım Topuz

Yıldızlar, modeller ve bloggerların yarım yamalak yaptığı birşeyler var: yarım topuzlar! Onlar klasik topuzların daha hafif bir versiyonu olan yarım topuzlarına çok güveniyorlar. Bu saç modeli için saçınızın yarısını topuz yaparak tutturun ve kalanını serbest bırakın. Kolay, pratik ve modaya uygun: 5 dakikada şekillenen saçlarla uzun sürecek bir başarı! En iyi modelleri sizin için göstereceğiz.
Hey! Klasik topuzlara hala yarışı sürdürüyor mu? Hayır, bu sadece bir güncelleme. Çünkü moda belirleyicileri artık saçlarının yalnızca yarısını topluyor. Eminiz ki yakın zamanda herkes yarım topuzların büyüsüne kapılacak.

Hollywood’un yarısı yeni trendi ve yarım topuzların avantajlarını farketti bile. Örneğin oyuncu Margot Robbie (yukarıdaki fotoğraf) bu topuzun dağınık ama göz alıcı bir versiyonunu çocuksu görüntüsü ve beyaz yakalı gömleğiyle tamamlayarak öne çıkıyor ve çok havalı görünüyor. Nasıl çok basit bir yarım topuz yapabilirsiniz? Buraya dikkat!

Adım adım yarım topuz saç stilleri:

 1. Saçınızın 4’te 1’lik kısmını yana ayırın ve diğer kısma karışmadığından emin olun.
 2. Saçınızın kalan kısmına dağınık ve özensiz bir hava katmak için küçük bir miktar hacimlendirici pudra uygulayın. Alternatif olarak geniş bir saç maşası ile saçınızda belirigin dalgalar oluşturabilirsiniz.
 3. Saçınızın ayırdığınız kısmına ışıltı veren bir saç kremi uygulayın ve saçınızı önce yukarıya daha sonra geriye doğru tarayın.
 4. Şimdi ayırdığınız bu saçları bir topuz yapın ve ardından tel tokalar ile sağlamlaştırın.
 5. Saç modelinizin daha kalıcı olması için ekstra parlaklık veren bir saç spreyi uygulayın. İşte bu kadar!

Yarım Topuz: Kate Mara

Kate Mara adeta yarım topuzların birçok duruma uyum sağlayabileceğini ve kurallara bağlı kalmak zorunda olmadığınızı kanıtlıyor. Oyuncu yarım topuzun ortadan ayrılan dalgalı saçlar ve önleri uzun, arkası kısa bir kesimle nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. – bu model, günlük saç stili trendlerinin şık bir versiyonu.

Günlük, kolay ve moda! Yarım topuzlar festivaller için favori saç modeli olmaya başladı. Açık hava, açık saçlar, ve yarım topuzlar; modayı belirleyenler bundan başka ne ister?

Çabuk yapılabilen bu saç modeli kesinlikle baş döndürücü özelliklere sahip. Ne hoş: Artık perçemli kadınlar da bu topuzları nasıl şekillendireceğini biliyor! 

Bir parça saç alın, topuzunuzu yapın, işte bu kadar!

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...