Skip to Content

Yıpranmış Kış Saçı için Kür

Soğuk rüzgarlar, kuru ısıtılmış odalar ve kalın şapkalar saç derisi ve saç için yıpratıcı koşullardır. Şimdi ekstra saç bakımı için uygun zaman. Soğuk mevsimde yıpranmış saçlarınız için birkaç tüyo yeterli olacaktır. 

Yıpranmış kış saçı
Yıpranmış kış saçı: saçların kışı formda geçirmesi için birçok bakım ürününe ihtiyacı vardır.

Kışın en ciddi saç ve cilt problemlerinden biri kuru havadır. Bu yalnız ısıtılmış odalar için değil aynı zamanda dışarıdaki hava için de doğrudur. Şöyle bir fizik kanunu geçerlidir: Hava ne kadar soğuksa nem o kadar düşüktür. Bu da çevrenizdeki nemin azaldığına işarettir. Bunu cansız kıvırcıklaşmış saçlarınıza bakarak ve daha da hassaslaşmış olan saç derinizden de kolayca anlayabilirsiniz. Kışın saç ve saç derisi problemlerinize birkaç yenisi daha eklenir. Hava sıcaklığı her bir derece azaldığında yağ bezleri sebum üretimini %10 azaltır ve sıcaklık eksi 8°C’ye düşünce sebum üretimi tamamen durur. Kalın yün şapkalar da saç ve saç derisi için kaşınmaya yol açan rahatsız bir iklim yaratabilir. Yıpranmış kış saçına yardımcı olacak en iyi çözüm; saçınıza ve saç derinize zengin bir bakım yapmaktır.

Uçuşan Saçların İtaatkar hale gelmesi için Yedi Tüyo

 • Elektrik yükü nedeniyle uçuşan saçlar saç derinizden dik bir şekilde havalanır. Bu durum saçın çok kuru olmasından kaynaklanır. Uygun bakımı kullanmak ve doğru nem dengesini sağlamak sizin elinizde.
 • Düzleştirici bir alet kullandığınız zaman (düz maşa), saçınızı korumak için her zaman önce özel şekillendirme ürünleri kullanmalısınız. Düzleştirme aletlerini (düş maşa) asla ıslak saça uygulamayın. Bu saçtaki suyu kaynama derecesinde ısıtır ve gerçek anlamda saçları diken diken eden zararlı etkilere yol açabilir.
 • Bir ton koyu renge kayın. Kışın sarışınlar biraz daha koyu tonları kullanmalı. Bu hem daha doğal görünür hem de saçlara daha az zarar gelmesini sağlar. Saçınızı daha açık renklere boyamak saç yapısını bozar ve saçı kurulaştırır.
 • Altın kaplama taraklar yıpranmış saç tellerini nötralize etmek üzere tasarlanmıştır. Genellikle doğal kıldan yapılmış bir fırça da aynı işlemi görür. Böyle bir fırça kepek tabakasının da uygun şekilde eşitlenmesini sağlayacaktır.
 • Saçınız gerçekten elektrik yüklü mü yoksa kuru saçta kontrolden çıkan birkaç asi saç tutamı mı bütün bu fırtınayı koparan? Böyle asi saç tutamlarını itaatkar hale getirmek genellikle çok zordur. Ancak anti-frizz ürünler onları hizaya getirir.
 • Hala saçlarınız uçuşuyor mu?  Bundan sonra durulanmayan kürlerden kullanın. Durulanmayan preparatlar sadece saçınıza bakım yapmakla kalmaz aynı zamanda saçınızın etrafında ince bir tabaka oluşturarak kış havasından korur.
 • Klasik çözüm: Saç spreylerinin de anti-statik etkisi vardır. Saçınıza 20 ila 30 cm uzaktan spreyi sıkın ve elinizle nazikçe saçınızın üzerine yayın. Bu statiği yok edecektir!
İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...