Skip to Content

Hasar Görmüş Saçlar İçin Hızlı Onarım

Saçlarınız hassas, kuru, kırık uçlara sahip ve mat mı ? Size güzel haberlerimiz var: Saçınızı kesmek tek çareniz değil. Size doğru bakım ile saçlarınıza nasıl hacim ve parlaklık getireceğinizi anlatmak istiyoruz.
Çok yıpranmış saçlar size zarar veren uygulamalardan kaynaklanan bir hikaye anlatır. Fırçalar, fön makinaları, saç maşaları veya düzleştiricileri ya da renk bakımları, saç rengini açma gibi ağır kimyasal bakımlar saçınızı yıpratmış olabilir. Stres veya dengesiz diyetler de saç problemlerine sebep olabilir. Bazı durumlarda, uygun olmayan bakımlar tek şuçludur. Zamanla, ağır bakımlar saçı kurutur, pürüzsüz bir yapı olan kütikül tabakasını serleştirir, saç hassaslaşır ve kırılır.

Zarar Görmüş Saçlarınıza Bakım Yapmak İçin Kadife Eldivenlerinizi Takın

Saçınızla hasta bir çocukla ilgileniyormuş gibi ilgilenin ve onu potansiyel zararlardan uzak tutun. Yıpranmış saçlara özel şampuanlar kullanmaya çalışın ve ıslak saçınıza masaj yaparak uygulayın. Kuvvetli ovalama ile şampuanlama saçınızı taramayı zolaştırır. Şampuanın hepsini durulayın. Yıpranmış saçlar kesinlikle durulanan bir saç kremine ya da her şampuanlama sonrası uygulanan bakım ürününe ihtiyaç duyar. Saç kremleri yıpranmış saç uçları için gereklidir. Saç kremini tamamen durulamadan önce, onarmasını tamamlaması için saçınızda bekletin.

Protein ve Besleyici Maddeler Saçınızı Onarır

Şampuan ve saç bakım ürünlerindeki belli maddeler yıpranmış saçı ve bazen de özel bir akşamın büyüsünü kurtarabilir. Aloe Vera, pantenol, gliserol ve ipek protein gibi nemlendiriciler, ince stresli saçlar için hayat kurtarıcıdır. Makadamia fındık yağı, argan yağı, shea yağı veya yaban gülü yağı gibi aktif maddeler her saç telini ince bir tabakayla sarar. Bu tabaka kütikül tabakasını onarır ve saçlar daha sağlıklı görünür.

Yıpranmış Saçı Nazikçe Şekillendirmek

Saç şampuanlama sırasında kabarır. Yeni yıkanmış saçlar özellikle hassas olurlar. Yıkama sonrası saçınızı ovalamadan, bir havluya sarıp nemini almalısınız. Sonrasında saçınızı geniş taraklı bir tarakla, saç tutamlarını tutarak taramalısınız. Saç köklerinde daha da nazik olmalısınız. Saçın kendiliğinden kuruması en ideal yöntemdir fakat vaktiniz yoksa, fön makinasını orta ısıda kullanabilirsiniz. Bu fön makinasının kurutucu efektini minimumda tutar. Bir süre maşa, düzleştirici gibi ısıtıcılı şekillendiricilerden uzak durmalısınız. Ayrıca boyama, renk açma gibi kimyasallar saçınıza ekstra zarar verecektir.

Yıpranmış Saç Uçları

Saç uçları için olan sıvılar kırık saç uçalarına yardımcı olur. Bu kurlardaki silikon yağı kırık uçları tamir eder ve en azından geçici bir süre için görünümünü düzeltir. Havluyla kurulanmış saçlarınızın ucuna bir kaç damla bakım yağı sürerek, doğal kurumaya bırakın. Saç uçlarına fırça ve fön makinası yardımıyla şekil vermek de saç uçlarının kabarık görünmesine yol açar. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, kuaföünüzden saçınızı 1 cm kısaltmasını isteyin. Sonuca şaşıracaksınız ! Kırık uçlar olmadan saçınız daha hacimli ve sağlıklı görünecek.

İlgili Makaleler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...