Skip to Content

Modern Saç Bakımı: Yıpranmış Saçtan Canlı Saça

Mat görünümlü, kırık uçlu, kuru saçların acil olarak daha fazla ya da farklı bir bakıma ihtiyacı vardır. Fakat endişelenmeniz için hiçbir sebep yok. Saç bakımı ve şekillendirme tavsiyelerimizle saçlarınız kısa süre içinde doğal güzelliklerine geri kavuşacaklar.
Isı, güneş ve rüzgar gibi doğal faktörler saça zarar verebilir. Saçın etrafındaki kütikül tabakası zarar gördüğünde saç nemini kolayca kaybeder, kurur ve kırılır.

Yıpranmış Saçlara Yardım

Dalgalı, örgülü ya da düz modeller gibi bazı saç stillerini kullanarak saç kurutma makinesi ve ısıyla çalışan saç şekillendirme aletlerinden bir süre uzak durabilir ve saçınıza nefes aldırabilirsiniz.

Özel saç bakım ürünleri saçlarınızın zararlı etkilerden hızlıca arınmasını sağlar. Özellikle de şampuan seçimi çok önemlidir. Yıpranmış saçlara özel şampuanlar saçı onaran ve canlandıran bileşenler içerir. Bu tür bileşenlerin arasında yağlar, keratin ve pantenol bulunmaktadır.

Ayrıca yıpranmış saçlara uygun bir saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu tür kremler şampuandan sonra saç tellerini sararak zarar görmelerini engeller.

İpeksi bir parlaklığa kavuşmak için her gün kuru ya da ıslak saça ufak bir miktarda saç yağı sürün.

Bir süre metal tokalar kullanmayın. Onlar da saçınıza zarar verir.

Saç stilinizi her gün değiştirin. Böylece saçınız sürekli aynı yerlerden zarar görmez ve kendini onarabilir.

Yıpranmış Saçlar için Saç Stilleri

Yıpranmış saçlar neme, parlaklığa, canlılığa ve hacme ihtiyaç duyar. Bu koşullar altında toplu saç iyi bir tercihtir ve saçın onarılmasına fırsat sağlar. İleriki bölümde yıpranmış saçtan sağlıklı görünen saçlara geçiş sürecinde kullanılmaya uygun iki saç stili göstereceğiz.

Topuz

Önce saçınızı yıpranmış saçlara yönelik bir şampuan ile yıkayın. Saç kremini uyguladıktan sonra nemli saçı topuz haline getirin. Böylece siz günlük işlerinizi hallederken saç kremi saçınızı güzelleştirecektir. Püf noktası: Saçınızı fazla sıkmayın. Dağınık topuz çok popüler bir stil; üstelik saçta ve saç derisinde fazla gerginlik oluşmasını engelliyor. Topuzun üstüne bir miktar daha saç şekillendirici sprey sıkın. Topuzu açtığınızda saçlarınızdaki ekstra parlaklığı göreceksiniz.

Örgülü Saç Stilleri

Saçınızı örmek iki amaca hizmet eder. Zararlı saç şekillendirme araçlarını kullanmanız gerekmez ve saçınızın büyük bir kısmı güneş, ısı ve rüzgar gibi dış etkilere maruz kalmaz. Nemli saçı örmek aynı zamanda ısıyla çalışan saç şekillendirme aletleri olmadan saça dalgalı bir görünüm vermeye de yarar. Püf noktası: Saçınızı yıpranmış saçlara yönelik bir şampuan ile yıkayın. Nemli saçı gevşek bir biçimde örün ve örgüye istediğiniz stili verin. Saçı biraz dağınık bırakabilirsiniz. Son olarak örgüye ve özellikle de saç uçlarına bakım spreyi sıkın.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...