Skip to Content

Kış Önerileri: Saç Stilinizi Bere ve Keplerle Tamamlayın

Aslında kimse kıştan nefret etmez, ama soğuk, içerideki ısıtılmış hava ve bere takmak yapılmış saçlara sorun yaşatabilir. Düzleşmiş veya dağılmış saçları yeniden canlandırmak için acil saç durumu tüyolarımızı deneyin.
Vücut ısımızın çoğu başımızdan çıktığı için soğuk mevsimlerde bere veya kapşon takmak çok mantıklı. Şık bereler, kepler giymek ayrıca çok eğlenceli. Sorun bereyi çıkartmakta. Başlık altındaki saçlar düzleşmeye, dağılmaya ve uçuşmaya eğilimlidir, En kötüsü de tüm bunlara dayanmak zorunda olmanız.

Önleyici Saç Bakımı

Isıtılmış hava ve bere giymek saçları kurutur, sertleştirir ve kırılganlaştırır. Bu nedenle, kışın saçın her zamankinden fazla neme ihtiyacı vardır. Her şampuandan sonra bir yumuşatıcı durulama ürünü kullanmalı ve haftada bir bakım kürü yapmalısınız. Bu saçı kayganlaştırır ve gözenekli yapıların oluşumunu önler. Saçınızı kuruturken makineyi orta sıcaklıktan daha yüksek ısıya ayarlamayın. Saçınız kışın zaten yeterince ısıtılmış havaya maruz kalmaktadır. Uyumadan önce tüm saç şekillendirici yardımcı ürünleri temizleyin, böylece saçınız gece boyunca yeterli iyileşmeyi gösterecektir. Saçınız kışın çok kuruyabilir. Eğer öyleyse saç uçlarınıza küçük bir miktar saç bakım ürünü veya tonik uygulayarak çok fazla kurumasını önleyebilirsiniz. Kuru saç derisini rahatlatmak için su veya özel saç tonikleri uygulayın.

Bere takmadan önce

Bereyi çıkarınca yassılmış bir aslan yelesiyle karşılaşmamak için saçınızı fönle kurutmadan once başınızı aşağı sallayarak saç köklerine doğru sprey sıkmalısınız. Bu saça daha çok hacim verecek ve berenin altında baskılanmasını önleyecektir. Ancak saçınıza krepe yapmayın, çünkü krepelenmiş saç bereyi çıkartınca hoş olmayan bir biçim alarak dağınık görünecektir. Tüyo: Daha fazla hacim için saç köklerine yakın yerlere özel pudralardan uygulayabilirsiniz.

Berenizi taktıktan sonra

Berenizi çıkarttıktan sonra saç derinizi parmaklarınızla hafifçe havalandırın. Müsait olunca, saçlarınızı başınızı aşağı sallayarak fırçalayın. Sonra saçınızı wax veya spreyle şekillendirin. Kışın her zaman şekillendirme kreminizi hazır bulundurun. Bunları saçlarınızı ağırlaştırmadan kullanabilirsiniz. 

Uçuşan Saçlar

Kuru ısıtılmış havada ve düşük nemde saçınıza elektrik yüklenebilir. Plastik, metal fırça veya tarak kullanmak bu etkiyi artıracaktır. Doğal tahta veya boynuzdan yapılmış taraklar kullanarak elektrostatik etkiden kurtulabilirsiniz, bu tarz taraklar uçuşan saç tellerini kontrol altına alacaktır. Avuç içlerinize az miktar şekillendirme kremi sürün ve ellerinizle saçlarınıza yumuşakça bastırın. Özel saç kremi spreyi ve anti-frizz serum da kullanarak saçınızın rahatsızlık veren kaprislerine bir son verebilirsiniz.

Uygun bereyi seçin

Saçınız çok hassas ve tüm çabalarınıza rağmen berenizin altında düşüyor mu? Eğer durum buysa o zaman uygun bereyi seçmeniz gerekir. Dikişsiz bereler saç derinize baskı yapmayacak ve saçlarınızı baskılamayacaktır veya başınıza bol gelen rahat bereleri tercih edebilirsiniz.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...