Skip to Content

Saç tellerinizde sıkı duruş: Jöle, Wax, Pomad Kullanımı

Jöle, saç waxı ve pomatlar muhteşem bir şekilde geri dönüyor. Podyumlardaki modellerin nasıl kullandığını görebilirsiniz. Burada bu şekillendirme araçlarına dair en önemli bilgileri ve saçınıza uygun en güzel saç şekillerini bulabilirsiniz.

Chloe’nin klasik görünümü
Jöle, yandan ayırma ve atkuyruğunu ensede toplama Chloe’nin şık, klasik görünümünü tanımlıyor.

Saç ürünlerini tüplerinden ve şişelerinden çıkarırken ağırdan alın, “az ama öz” mottonuz olsun. Her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz fakat çok fazla eklediğiniz zaman saçınızı yıkamaktan başka şansınız kalmaz. Tüm saç jöleleri ve waxlar eşit şekilde uygulanmaz. Bu yüzden saçınıza uygun şekillendirme ürününü bulmak için biraz uğraşmaktan başka seçeneğiniz olmayacak. Bazı jöleler kirpi görünümü verirken bazıları da ıslak bir görünüm verir. Jöleler saçınıza parlaklık veya matlık verir. Ambalajların üzerindeki bilgileri okumak her daim faydalıdır. Ambalaj üstündeki bilgiler size ürünün hafif veya güçlü tutuşlu olup olmadığını belirtir.

Saç Jölelerinin ve Diğer Şekillendirme Ürünlerinin Etkileri

 • Müthiş parlaklık ve yumuşak şık bir görünüm istiyorsanız wax veya pomat gibi yağ içeren ürünler faydalı olabilir.
 • Jöle veya şekillendirici krem gibi alkol içeren ürünler, sertlik ve hacim verir.
 • Saç waxları ismi gibi karışık ürünlerdir.  Yapılmış saç yapısını korurlar ve hafif tutuş ve parlaklık sağlarlar.

Herhangi bir saç şekillendirici ürünü kullanırken parmaklarınıza çok küçük miktarda alarak ve saçın alt kısımlarından başlayıp köklere doğru uygulamayı unutmayınız. Anca o zaman başınızın üstündeki saç tutamlarını ayrı ayrı şekillendirmek için ürünü kullanabilirsiniz. Çok düz ve pürüzsüz bir görünüm sağlamak için saçınızı ayırın ve arkaya doğru tarayın. Avucunuza biraz wax alın ve saçınıza birkaç defa sürün.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...