1500x564_SK_Quick-hairstyles
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Anti-Aging Stratejisi Olarak Saç Rengi: Estetik Yerine Yeni Bir Saç Stili

30. yaşınızın üstünden bir süre geçti ancak hala enerjik ve genç görünmek oldukça büyük anlam ifade ediyor. Saçlarınızda yapacağınız yumuşak bir ışıklandırma bunu elde etmenin doğru yolu olabilir.

Genç saç rengi

Genç bir saç rengi sizi hissettiğiniz yaşta gösterir.

İnsanlar sarı saç rengini gençlerle diğer saç renklerinden daha fazla ilişkilendirir. Belli ki tabiat açık sarı saç rengini oldukça genç insanlara ayırmış. Açık sarı saçlar yıllar geçtikçe birkaç ton koyulaşıyor. Fakat daha açık saç rengi gençlik iksiri değil, sizi de daha genç göstermeyecek. Yeni bir saç renginin bizi şımartması ve daha genç göstermesi için doğal görünmesi gerekir. 70 yaşındaki insanda ışıl ışıl beyaz dişler nasıl yapay duruyorsa platin sarısı da yaşlandıkça büyüsünü kaybedecektir.

Belirgin kontrastlardan kaçınmak anti-aging stratejilerinde temel kuraldır. Koyu siyaha boyanmış ve çok düz kaküllü bir bob stilinde kesilmiş saçlar sizi 20’li yaşlarınıza tekrar götürebilir. Oralarda bir yerde sihirli bir çizgi var, onu aşınca bu stil havalı değil de aksine sert görünüyor. Saç renginin bizi genç göstermesinin tek yolu ten rengimize uymasıdır.

Genç Saç Renkleri: Saç Renginizle Gençleşme Yolları

  • İki saç tonu arasında karar vermeye çalışıyorsanız ve saçlarınız zaten orta tonlarda sarı veya daha açık bir renk değilse daha açık olan rengi seçin. Açık saç renkleri tene koyu renklerden daha çok gider.
  • Tüm küllü sarı tonları genç bir görünüm yaratmakta işe yarar. Bu renk tonu kırmızı lekelere karşı denge oluşturur, yüzünüzdeki çizgileri yumuşatır ve ilk defa çıkan beyazlarınızın arasına karışır.
  • Ayrıca saç kesimi de uygun olmalıdır. En uygun saç stilleri saçlarınızın kolayca hareket etmesine ve tutamların tek tek yüzünüze düşmesine olanak tanır. Bu da canlı bir etki oluşturur ve yüz için kısa saçın uzamış hali veya sıkı bir şekilde toplanmış saçtan daha yumuşak bir ifade oluşturur.
  • Saçın yumuşak ve doğal özelliklerini korumak için losyon, saç köpüğü, köpük ve sprey kullanın.

Genç saç rengi: Tuzaklara Düşmeyin

  • Yaşlanmanın izleriyle savaşmak için saçlarınızı kızıla boyamanın görmezden gelinemeyen üç dezavantajı vardır. İlk olarak kızıl renk tene yansır ve soluk cilt ve kırmızı lekeleri ön plana çıkarır. İkinci olarak ise kırmızı pigmentler gri saçlara çok uymayacaktır. Saçların eşit olarak boyanması için boyama çok yoğun bir şekilde yapılmalıdır. Üçüncü ve son olarak doğal kızıl saç o kadar narindir ki bu seçenek genç görünmek adına devamlı ilgi çeker.
  • Siyah saç soluk tenliler için gözü rahatsız edici bir seçenektir, yüzdeki her detayı gösterme eğilimi gösterir. Siyah saçlar en küçük bir kırışıklığı bile gözler önüne serer.
  • Çiğ, kraliyet mavisi sentetik gölgeler veya benzer şekilde göze çarpan detaylar hareketli ve cesur bir kişiliğin yansımasıdır. Fakat bunlar kimseyi daha genç göstermez. Daha genç görünme vaatleriyle reklamları yapılır. Bu kadar cüretli bir ayrımcılık da herkese göre değildir.