1500x564_SK_Blonde-hair
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Saman gibi saçların dolgun saçlara dönüşümü

Bazı günler sanki saçların kendine ait bir gündemi olur ve asi havasını sürdürmekte ısrar eder. Saçlar diken gibi olur ve uçları her yönü işaret eder. Bir zamanlar saçınız parlaklık denilen bir şeye sahipti…Üzülmeyin, samanı ipeğe nasıl dönüştüreceğinizi anlatacağız.

Saman gibi saçlar her zaman üzerinde çok işlem yapılmış saçlardır. Yüksek ısılı fön makinesi kullanma, sık sık düz maşa kullanma ve renk açma binlerce neden arasında sayılabilir. Hastalık, bazı ilaçlar veya şok diyetler de saçın pamuk helva gibi bir dokuya sahip olmasına neden olabilir.  Sebep ne olursa olsun saçın dışındaki tabaka sertleşir ve yapısı olması gerektiği gibi kaygan değildir. Kısa acil saç bakımı rehberimiz saman gibi saçlara nasıl muamele etmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacak.

Saman gibi saçlar için mükemmel bakım

Saçlarınızı son zamanlarda çok fazla boyama, renk açma ya da perma gibi işlemlere maruz bırakmış olabilirsiniz. Sonuçları çok belirgin değil mi? Artık saçlarınıza iyi davranma zamanı geldi. Bu süreç hassas şampuanlamayla başlar. Bu da sert ovalamalara son demektir! Bunun yerine şampuanı saçınıza ve saç derinize hafifçe masaj yaparak uygulayın.Bu saçı çok fazla karışmasını önler ve saçınız nemliyken taramayı kolaylaştırır. Ayrıca her şampuandan sonra saç kremi kullanmak artık şart. Her işlemde hassaslık ve yumuşaklık ön planda olmalı. Saçınızın kurutulması dahil. Saçınızı çok geniş dişli bir tarakla yumuşakça açmadan once bir havluya turban şeklinde sarın. Durulanmayan bir saç kürü saçınızın daha kolay taranmasını sağlayacaktır; kür yaban mersini ve Acai meyvalarının özütlerini içerir. Bu her iki meyva da saçı fön makinesinin ısısından, yıpranmadan ve kurumadan koruyacak güce sahip vitamin ve antioksidanları içerir. Aynı zamanda yıpranmış saçları bir miktar onarır. 

Saman gibi saçların hassas bir biçimde şekillendirilmesi

Özellikle saçlarınız dolgun ve saç telleriniz kalınsa anti-frizz ürünler durulanmayan kürlerden daha fazla saçlarınızı yatıştırır. Her bir saç telini çok ince bir silikon film ile kaplayarak saçın dış tabakasındaki ince çatlakları ve kusurları kapayıp doldururlar. Bu da tekrar ışığı yansıtabildiği için saçın dış tabakasının kaygan ve parlak olmasını sağlar. Ne muhteşem bir etki! Saçlarınız tekrar parlıyor! Saçınızın doğal olarak kurumasını sağlayın. Ancak bu lüks için zamanınız yoksa fön makinenizi orta sıcaklığa ve düşük hava akımına ayarlayın, bu ayarların üzerine çıkmayın. Difüzör uçlu ve iyonize teknolojisine sahip fön makineleri özellikle saçlarınıza özellikle yumuşaktır. Asi saçlar, neredeyse kurumuş saç tutamlarına geniş çaplı yuvarlak fırça ile fön çektikten sonra daha dolgun ve parlak olacaktır. Fön makinesini saç derisinden en az 15 ila 20 cm mesafede tutmak ve her zaman köklerden uçlara doğru fırçalamak gerekir. Bu saçın dış tabakasını yassılaştırır ve biraz daha parlaklık kazandırır. Şekillendirme ürünlerinizi saça parlaklık veren serilerden seçmelisiniz. Wax veya jel wax’lı ürünler saman gibi saçlara özellikle iyi gelir.