Saç Şekillendirme | Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

Kış Önerileri: Saç Stilinizi Bere ve Keplerle Tamamlayın

Aslında kimse kıştan nefret etmez, ama soğuk, içerideki ısıtılmış hava ve bere takmak yapılmış saçlara sorun yaşatabilir. Düzleşmiş veya dağılmış saçları yeniden canlandırmak için acil saç durumu tüyolarımızı deneyin.

Vücut ısımızın çoğu başımızdan çıktığı için soğuk mevsimlerde bere veya kapşon takmak çok mantıklı. Şık bereler, kepler giymek ayrıca çok eğlenceli. Sorun bereyi çıkartmakta. Başlık altındaki saçlar düzleşmeye, dağılmaya ve uçuşmaya eğilimlidir, En kötüsü de tüm bunlara dayanmak zorunda olmanız.

Önleyici Saç Bakımı

Isıtılmış hava ve bere giymek saçları kurutur, sertleştirir ve kırılganlaştırır. Bu nedenle, kışın saçın her zamankinden fazla neme ihtiyacı vardır. Her şampuandan sonra bir yumuşatıcı durulama ürünü kullanmalı ve haftada bir bakım kürü yapmalısınız. Bu saçı kayganlaştırır ve gözenekli yapıların oluşumunu önler. Saçınızı kuruturken makineyi orta sıcaklıktan daha yüksek ısıya ayarlamayın. Saçınız kışın zaten yeterince ısıtılmış havaya maruz kalmaktadır. Uyumadan önce tüm saç şekillendirici yardımcı ürünleri temizleyin, böylece saçınız gece boyunca yeterli iyileşmeyi gösterecektir. Saçınız kışın çok kuruyabilir. Eğer öyleyse saç uçlarınıza küçük bir miktar saç bakım ürünü veya tonik uygulayarak çok fazla kurumasını önleyebilirsiniz. Kuru saç derisini rahatlatmak için su veya özel saç tonikleri uygulayın.

Bere takmadan önce

Bereyi çıkarınca yassılmış bir aslan yelesiyle karşılaşmamak için saçınızı fönle kurutmadan once başınızı aşağı sallayarak saç köklerine doğru sprey sıkmalısınız. Bu saça daha çok hacim verecek ve berenin altında baskılanmasını önleyecektir. Ancak saçınıza krepe yapmayın, çünkü krepelenmiş saç bereyi çıkartınca hoş olmayan bir biçim alarak dağınık görünecektir. Tüyo: Daha fazla hacim için saç köklerine yakın yerlere özel pudralardan uygulayabilirsiniz.

Berenizi taktıktan sonra

Berenizi çıkarttıktan sonra saç derinizi parmaklarınızla hafifçe havalandırın. Müsait olunca, saçlarınızı başınızı aşağı sallayarak fırçalayın. Sonra saçınızı wax veya spreyle şekillendirin. Kışın her zaman şekillendirme kreminizi hazır bulundurun. Bunları saçlarınızı ağırlaştırmadan kullanabilirsiniz. 

Uçuşan Saçlar

Kuru ısıtılmış havada ve düşük nemde saçınıza elektrik yüklenebilir. Plastik, metal fırça veya tarak kullanmak bu etkiyi artıracaktır. Doğal tahta veya boynuzdan yapılmış taraklar kullanarak elektrostatik etkiden kurtulabilirsiniz, bu tarz taraklar uçuşan saç tellerini kontrol altına alacaktır. Avuç içlerinize az miktar şekillendirme kremi sürün ve ellerinizle saçlarınıza yumuşakça bastırın. Özel saç kremi spreyi ve anti-frizz serum da kullanarak saçınızın rahatsızlık veren kaprislerine bir son verebilirsiniz.

Uygun bereyi seçin

Saçınız çok hassas ve tüm çabalarınıza rağmen berenizin altında düşüyor mu? Eğer durum buysa o zaman uygun bereyi seçmeniz gerekir. Dikişsiz bereler saç derinize baskı yapmayacak ve saçlarınızı baskılamayacaktır veya başınıza bol gelen rahat bereleri tercih edebilirsiniz.