Saç Şekillendirme | Yağlı Saçlar

Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

Yağlı saç derisine sahip kadınların saçlarını sık sık şampuanlamaları gerekir. Fakat kuru saç uçları bunu iyi bir tercih olmaktan çıkarır. En uygun çözüm tek adımda hem saç derisini temizleyen hem de saç uçlarına canlılık veren bir saç bakım ürünü kullanmaktır.

Çoğu uzun saçlı kadın yağlı saç derisinden ve bunun sonucunda saç uçlarının kurumasından muzdariptir. Saç derisi sık sık şampuanlanmaya ihtiyaç duyar; öte yandan saç uçları her şampuanlamadan sonra daha da kuru bir hale gelir ve kırılır. Yeni saç bakım ürünleri bu ikileme bir son veriyor.

Temiz Saç – Canlı Saç Uçları Çözümü

“İyi ifade edilen bir sorun yarı yarıya çözülmüş demektir” (Charles Kettering, mühendis ve mucit).

Günümüzde üretilen saç bakım ürünleri yağlı saç derisi ve kuru uçlar gibi karma saç sorunlarına sahip kadınlara yardım ediyor. Size iki strateji sunuyoruz:

  1. Yağlı saç derisini temizlerken ayn zamanda saç uçlarına da ekstra özen gösteren bir şampuan kullanabilirsiniz. Özel şampuanlar yağlı deriyi temizlerken içlerinde bulunan proteinli saç kremleri de saça yoğun bakım yapar. Son bir durulama ile saçlarınız yumuşak, parlak ve kolayca şekillendirilebilir bir hal alacak.
  1. İkinci strateji saç derisini aşırı yağdan (sebum) arındırarak tek taşla iki kuş vuran bir saç kremi kullanmaktır. Böylece saç uçlarınız yumuşak ve parlak görünürken saç deriniz de tertemiz olur. Tek adımlık saç bakım ürünleri ile aşırı yağlı saç derisini temizlemek ve kuru, kırılmış saç uçlarına bakım yapmak artık tek bir işlem içeriyor.

İkisi bir arada saç bakım ürünlerini kullanmak için yeterince zamanınızın bulunmadığı günler olabilir. Böyle durumlarda en iyi çözüm kuru şampuandır. Kuru şampuanı saç derinize ve saç diplerinize uygulayın ve bir havlu yardımıyla nazikçe ovun. Kısa bir uygulama süresinin ardından şampuanı fırçayla saçlarınızdan silkeleyin. İşte hazırsınız!

Keşfet: Yağlı Saçlar