Skip to Content

Boyama sonrası hoşlanmadığınız saçınıza mahkum değilsiniz.

Saçlarınıza renk vererek şıklaşmaya veya tüm görünüşüzü değiştirmeye mi karar vermiştiniz?  Bunun yerine çok renkli alacalı bir saçla başbaşa mı kaldınız? Bu tür kazalar için uzmanların düzeltme tavsiyelerini sizinle paylaşıyoruz.
Saçınızın boyayı eşit dağılımla tutmamasının birkaç sebebi olabilir. Boya maddesini yanlış uygulamış olabilirsiniz, saçınızdaki pigment kalıntıları ortaya çıkan saç rengini asimetrik dağıtmış olabilir, boyamadan önce saçınızda hala şekillendirme ürünlerinin kalıntıları bulunuyor olabilir veya saç yapınız dengesiz olabilir.
Sebep ne olursa olsun şimdi hızlı hareket etme zamanı!

Saç rengini değiştirme cesareti

Saçınızı tekrar boyamadan önce bir peeling şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkamalısınız. Daha sonra saçınızın yapısındaki yıpranmaları iyileştirmek için bir saç besleme kürü uygulayın.Yeni boyama işlemi için daha önce kullandığınız ürünü kullanmaya özen gösterin. Daha koyu bir renk kullanacaksanız renk farklılıklarını yavaş yavaş eşit hale getirmek için boyanın saçta durma zamanını azaltmaya dikkat etmelisiniz.

İşin karanlık yanı

Düzenli olarak boyanan saç her boya işleminden sonra koyulaşırsa ne olur? Yoğun renklendirme veya kalıcı renklendirme uygulamalarında saç boyasını önce yeni çıkan saçlara, son birkaç dakikada da tüm saça uygulamalısınız. Durulanabilir renk uygulamaları, yeni rengi uygulamadan önce tamamen akıtılmış olmalı. Bu sayede saç uçlarındaki pigment birikimini önleyebilirsiniz.

Bu arada, uzun saçın uçları daha gözenekli olmaya eğilimlidir ve pigmentleri daha fazla emer. Bu sebep de saç boyasını önce yeni çıkan saçlara, son birkaç dakikada da uçlara uygulamanın önemini arttırıyor. Uzun saçın saç uçlarına düzenli yoğun kürler uygulamak da size yardımcı olacaktır. Bu kürler eşit boya dağılımını düzenlemeye en büyük yardımcıdır.

Kısa saç kesimi çözümü

Aslında bu sadece en ciddi boya kazaları için radikal bir çözümdür. Saç uçları saçın geri kalan kısmından daha fazla pigment aldıysa, saçlarınızı kestirmek iyi bir çözüm olabilir. Bu kırık veya gözenekli saç uçlarına malesef ki çok sık olmaktadır. Saç uçlarını kestirmek,  saçın sağlığına tekrar kavuşmasına katkı sağlar ve eşit dağılımlı olarak boyanmış saç görünümüne de yardımcı olur. 

Son çare

Bütün bunlar size çok iş mi geliyor? Saç stilistinize giderek saçınızla ilgili sorununuzu anlatabilirsiniz. Hiç olmazsa saç stilistiniz saçınıza birkaç gölge atarak dengesiz boyanmış saç görünümden dikkatleri uzaklaştırabilir. 

İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...