Skip to Content

Kahverengi Saç Bakımı – Saçlarınızı Parlatın

Sarı ve kızıl saçlar ilk başta herkesin dikkatini çeker, kahverengi saçların da bir o kadar dikkat çekmesi için en parlak haline getirmek gerekir.

Kahverengi saç
Kahverengi saç: Daha fazla ışıltı olamaz.

Kahverengi saçlar, tıpkı o çok sevdiğimiz siyah kaşmir şal, mükemmel spor ceket veya en beğendiğimiz kot pantolon gibi, ikinci bakışta ilgimizi çekmeye eğilimlidir. Daha yakından baktıkça takdirimiz artar. Tüm saç renkleri içerisinden kahverengi tonları, pigmentasyon açısından en zenginidir. Bakımlı kahverengi saçlar vemuhtemelen ustalık gerektiren bir şekilde kahverengiye boyanmış veya renklendirilmiş saçlar gözlere ziyafettir, tıpkı beş çeşit yemeğin tüm duyularımıza hitap etmesi gibi. Çaba, emek ve doğru malzemeler olmadan hiçbir şey elde edilemez.

Kahverengi Saç Bakımı – Muhteşem Kahverengi Saçlarınızı Göz Alıcı Hale Getirmenin Yolları

 • UV Koruması sarışınlarda olduğu kadar esmerlerde de önemlidir. Doğal kahverengi pigmentler UV ışınlarını ısıya çevirebilirken, uzun vadede güneş koyu renk saçların solgun görünmesine neden olacaktır. Kahverengi saçlar, özellikle saç boyalıyken güneş ışınlarından korunmalıdır. UV ışınları yapay pigmentleri doğal olanlardan daha hızlı soldurur. Uzun süreli UV ışınlarına maruz kalınması saçı zayıflatır ve destabilize eder.
 • Saçınızın rengini kahverengiye boyadıktan sonra kahverengi boyalı saçlar için saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünler saçlara hem renk hem de parlaklık vermektedir. Kahverengi saçlara zengin bir ışıltı veren özel şampuanlar ve saç kremlerinin yanı sıra havluyla kurutulmuş nemli saça sıkılan ve durulanmayan bakım ve kürleri de kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünleri saçın kahverengisini derinleştirir ve saçınızda sıcak ve hafif yansımalar yaratır.
 • Klorlu veya bakırlı su, daha açık kahverengi saçlarda gözle görülür yeşil bir renk verir. Çoğu sarı saçlı kadının bu etkiye karşı evde yapacağı bir çözüm bulunmaktadır. Sulandırılmış limon suyu ya da suda çözünen Aspirin tabletli asidik durulama ürünü bu çözümlerdendir.
 • Kahverengi renk, boyama işlemleri arasında ışıltısını kaybedebilir. Durum böyleyse, durulanan ve saç renginizi değiştirmeyen amonyaksız bir renklendirme kremi kullanarak saçlarınıza yeni ışıltılar katabilirsiniz. Bu renklendirme kremi saçınıza sıcak hafif yansıma ve derin renk etkisi katacaktır.
 • Zeytin, argan fındıkları ve kayısı çekirdeği yağı gibi doğal yağlar, saçı güzelleştirir ve saç tellerinin yapısının onarımına yardım eder. Saçları güzelleştirmek ve doğal bir ışıltı vermek için bu yağların kullanımı koyu renk saçlar için idealdir. Bu doğal parlaklık artırıcı ürünlerle saçlarınıza düzenli olarak onarım yaptığınız takdirde güzel sonuçlar alabilirsiniz.
İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...