Skip to Content

Koyu Sarı Saçların Harika Cazibesi

Güzel sarı saçlara biraz ışık vurduğunda bu rengin aslında kahverenginin bir tonu olduğunu ve altın rengi parıltılarıyla onu daha sofistike bir hale getirdiğini göreceksiniz. Bu çekici saç rengini nasıl oluşturabileceğinizi ve koyu sarı saçlara nasıl bakım yapmanız gerektiğini anlatacağız.
Koyu sarı saçı sönük bir renk olarak nitelendirmek mümkün değil. İçinizdeki sanatçıya bu saç renginin detaylarını incelemesi için yeterince zaman verirseniz bunu kolayca görebilirsiniz. Bu rengin yumuşak ve hafif sıcaklığı sahibine doğal bir zerafet ve kadınsılık kazandırır. Koyu sarı saç özellikle de saçların serbestçe hareket etmesine olanak sağlayan bir kesime ve saça görsel bir doku kazandıran farklı tonlarda tutamlara sahipse oldukça göz alıcı bir hal alır. Bu saç rengi yüzünüzü ve makyajınızı bastırmadan yüzünüzün etrafında yumuşak bir çerçeve oluşturur.

Saçlarınızı Koyu Sarıya Nasıl Boyayabilirsiniz?

Arzu edilen koyu sarı saç rengine ulaşmak için kalıcı veya yarı kalıcı uygulamalar kullanmak istiyorsanız saçınızın doğal renginin açık sarı ile kahverengi arasında olması gerekir. Soğuk ya da sıcak bir koyu sarı tonu üzerinde karar vermeden evvel doğal saç renginizi iyice inceleyin.
Dikkat: Saçınızı önceden sarıya boyatmış veya gölge attırmış olabilirsiniz. Bu renklendirme işlemleri saçın rengini açarken onu doğal kırmızı pigmentlerinden ayrıştırır. Bu sebeple, koyu sarı saç rengi uygulamaları bu saçlarda beklenen sonucu vermeyebilir.
Saçınızı koyu sarıya boyadıktan sonra Kate Bosworth'ünkü gibi birkaç açık tutam ekleyebilirsiniz.

Koyu Sarı Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Yalnızca sağlam bir dış kütikül tabakasına sahip sağlıklı saçlar saçın güzelliğini ve rengini tam olarak gösterebilir. Saça rengini veren pigmentler saç gövdesinin derinliklerinde bulunur. Kütiküller saçın gövdesini sıkı ve düzgün bir tabaka şeklinde kapladıklarında saç rengi onların arasından bütün güzelliğiyle parıldar. Saç rengi koruyucu şampuanlar bu noktada devreye girer. Saçı yumuşatmanın dışında, saç renginizin güzelliğini ve yoğunluğunu da korurlar.

Koyu Sarı Saçlı Kadınlar için Makyaj Tavsiyeleri

Koyu sarı yumuşak ve doğal görünümlü bir renktir. Krem tonlarında hafif bir makyaj bu doğal ve güzel görünüme katkıda bulunur. Açık ten ve soğuk tonlarda koyu sarı saç kombinasyonu pembe bir allık ile çok hoş görünür. Sıcak tonlarda, koyu sarı saçta, açık ten üzerine bronz allık sürülebilir.
Stil ve tavır müdahaleleri ile koyu sarı saçın iddialı yanı ortaya çıkarılabilir. Makyaj tercihleri de kadınsı mı çocuksu mu görüneceğinizi belirler. Nötr renkler koyu sarı saç ile iyi bir uyum teşkil eder. Parlak renkler koyu sarı saçın yumuşak tonlarının yanında uyumlu görünmeyecektir.
Koyu sarı saçın sıcak tonlarını kullanan kadınlar için altın rengi, toprak sarısı ve kahverengi ideal makyaj renklerini oluşturur. Hem saç hem de cilt sıcak bir parlaklığa sahip olur.
Daha soğuk, metalik renklerde bir makyaj koyu sarının soğuk tonları ile uyumludur.

İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...