Skip to Content

Saç Renginizi Değiştirmek: Sınır nerede?

Teknik olarak siyah saçlı kadınlar açık tonlarda sarışın olabilir veya tam tersi de mümkündür. Ancak böyle keskin bir değişiklik tavsiye edilebilir bir şey midir? Burada renk seçimlerinizde sınırı nerede çizmeniz gerektiğini anlatacağız.

Angelina Jolie
Angelina Jolie’nin birkaç yıl once “Life or Something” filmi için yaptığı radikal değişiklik gibi ekstrem renk seçimlerinden belki de uzak durmalıyız. Ama gene de biraz cesaret iyi bir şey olabilir. Sonuçta neden benzersiz seçimler yapmayalım ki?

Saç boyama uzmanları boyama trendleri konusunda farklı tartışmalar ileri sürmektedir. Ancak Los Angeles ile Londra arasındaki tüm uzmanlar şu tavsiyede birleşmektedirler: bir ile on arası skalada saç renginizi doğal renginizden iki tondan fazla değişikliğe uğratmamalısınız. Angelina Jolie’yi (“Life or Something like It” filmindeki) platin sarısı saçlarıyla incelediğimizde veya Gwyneth Paltrow’un koyu kahverengi saçlı resimlerine baktığımızda bu fikre katılmadan edemeyeceğiz. Elbette, yıldızlar bu saçlarıyla da iyi görünüyorlar. Ancak kendi doğal renklerine yakın renkteki saçlarıyla çok daha iyi göründükleri kesin.

Tamamen yeni bir imaj edinmek istiyorsanız makul birkaç tavsiyeye kulak kabartmalısınız. Kalıcı boya uzun süre dayanır, bunu unutmayın. Şanssız bir seçim yaptıysanız sonucuna katlanmak gerekebilir.

Yeni bir Saç Rengi: Değişiklik İsteyenler için Yapılacak İşler Listesi

 • Saçınızın rengini koyulaştırmak istiyorsanız yeni rengi deneyebilir veya bir boya durulama ürünü veya yoğun renklendirme ürünü kullanarak farklı bir yaşam tarzına adım atabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalmadığınız takdirde derhal bir saç kürü uygulayarak saçınızı birkaç kez yıkayabilirsiniz. Ürünler pigmentleri bağlayıp renklendirme etkisini önemli ölçüde azaltacaktır. 
 • Sarışın olmaya karar verdiyseniz yeni rengi denemek için önce sarışın bir peruk denemeniz uygun olabilir veya kendinize sarışınlığın gidip gitmeyeceğini dijital ortamda online olarak görebilirsiniz.
 • Çok kısa bir saç kesimi bu tür denemeler için çok uygundur. İlk deneme sonucunu beğenmediyseniz saçınızı hemen başka bir renge boyayabilirsiniz. Pixie kesimli saçlarda saçların yaşı altı aydan kısadır. Böyle genç kısa saçlar tekrarlanan saç bakımı ve saç açıcı ürünlerle daha kolay başeder.
 • Sarışın olmak isteyen kahverengi saçlı kadınlar sarı saç rengiyle beraber gelen imajdan haberdar olmalıdır. Masum altın sarısı bukleler, seksi bir plaj sarışını görünümü veya platin sarısı dalgalar ciddi sinyaller taşır. Ancak uzun bir hayran listesi hayallerinizin bir parçasıysa ve partilerden hoşlanıyorsanız ve hemen her zaman neşeliyseniz hiç beklemeyin; ancak bunun için saçınıza perma veya düzleştirici kimyasal maddeler uygulanmamış olması gerekir. Kimyasal olarak renklendirilmiş saçların bir profesyonelin uzmanlığına ihtiyacı vardır.
 • Gerçek sarışınların saçlarını kahverengiye boyamasında ise bir sorun yok. Yumuşak köpük boya veya yoğun renklendirme kullanarak kumral olmanın hayatlarını nasıl değiştireceğini deneyebilirler. Ancak evde iki renklendirici durulama ürünü kullanımı arasında en az bir hafta bırakmalısınız.
 • Saçlarını sarıya açan kahverengi saçlı kadınlar doğal saç renklerine geri dönmek isterlerse saç bakım profesyonellerinden tavsiye almalıdırlar. Yeni saç pigmentlerinin kimyasal boya ile muamele görmüş saçlara nasıl bir uyum sağlayacaklarını tahmin etmek zordur. Profesyonel bir rehber eşliğinde renk değişikliği yapmanın sonucu tahmin etmeye katkısı olur. 
İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...