Skip to Content

Sanatınız Saçınıza Yansıyor

Saçınızı değişik şekillerde gölgelendirmek saçınıza şaşırtıcı ışıltılar ve canlı bir hareketlilik verir. Işık yansımaları kıpır kıpır bir ışık ve gölge etkisi vererek saç yapısını canlandırır. Daha da iyisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz. Bunu yapmanız için size yardımcı olmak istiyoruz. 

Gölgeler saçınızı ışıklandırır – gerçekten! Ürününe bağlı olarak evde boyama uygulaması ile açık sarıdan orta kahverengiye kadar altı tonda saçlarınıza gölge verebilirsiniz. Uygulayacağınız gölgeleme tekniği ile ince, neredeyse farkedilmeyen gölgeler, daha geniş röfleler, iki renkli tutamlar veya geniş renk blokları oluşturabilirsiniz. Genel bir kural olarak, çok ince gölgeler özellikle doğal dururken, daha geniş gölgeler daha cesaret ister ve daha pahalıdır. 
Doğal görünen ışıklı vurgular yaratmak için röfle şapkası
Röfle şapkası kullanmak en doğal görüntüyü vermeyi sağlar. Ancak bu yöntem daha fazla emek ister. Nasıl yapılacağını aşağıda gösteriyoruz:  

 1. Kuru taranmış saçınızın üzerine röfle şapkasını geçirin ve çenenizin altından bağlayın. Ensedeki saçları şapkanın altına itmeyin, dışarıda serbest kalabilirler. En saçını bir havluyla örtün. 
 2. Şimdi şapkadaki deliklerden saç tutamlarını bir röfle tığıyla dışarı çıkarmaya hazırsınız. Daha az gölge istiyorsanız iki veya üç delik atlayarak uygulama yapın. Gölge tığını mümkün olduğu kadar düz tutmaya çalışın. Tığın ağzı her zaman yukarı bakmalı. 
 3. Tüm dışarı çıkardığınız saçları tarayıp hazırladıktan sonra gölge boya karışımını saç tutamlarına uygulayın. Karışımın saçlarınızda ne kadar kalacağı istediğiniz renk açma etkisine bağlıdır. Ürün talimatları ve renk skalası saçınız için doğru uygulama süresini gösterecektir. 
 4. Uygulama süresi sonunda şapka hala başınızdayken gölgeleri suyla durulayın. Ondan sonra röfle şapkasını çıkartabilirsiniz. Gölgeli saç tutamlarını şampuanlamadan önce saçları çekip acıtmadan bunu yapabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayıp 3-dakikalık bir yumuşatma kürü uygulayın. Saçınızı bolca durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin. 

Mükemmel Röfleler için Gölge Fırçası Kullanmak

Jennifer Aniston platin, caramel ve orta sarı gölgeleri tercih ediyor.

Yalnızca seçkin yerlerde gölge fırçası kullanarak röfle yaratabilirsiniz. Bu iyi yapılmış birkaç ışık efekti ile  kendi stilinizi yaratmanıza, tüm başınızın çevresinde röfleli bölgeler veya yalnızca belli bir bölgede, örneğin kaküllerinizde (perçem)  röfleler yaratmanıza yardımcı olur. Yöntem: 

 1. Önce saçınızı iyice tarayın ve her zamankinden yerinden ayırın. 
 2. Şimdi gölge karışımını arzu ettiğiniz saç tutamlarına gölge fırçasını kullanarak uygulayın. Boyayı saç tutamını saç derisinden uzaklaştırarak uygulamak en iyi sonucu verir. Gölge karışımını saç derisine uygulamaktan mümkün olduğunca kaçının. Saç tutamıyla saç derisi arasında bir milim bırakmanızı tavsiye ederiz. Bu saçın uzayan kısmının ileride daha doğal görünmesini sağlayacaktır.
 3. Başın arka kısmındaki saçınıza şekil vermek iki ayna veya daha da iyisi bir arkadaş yardımı gerektirebilir. Uygulama süresi saçınızın orijinal rengine ve istenilen renk açma derecesine bağlıdır.
 4. Uygulama süresi sonunda, saçınızı bolca durulayın ve yumuşak bir şampuanla yıkayın. Saç kremini saçınızda birkaç dakika bekletin. En son olarak saçınızı tekrar durulayın.
 5. Bir nokta daha: Gölgelerinizin keyfine varın!

Hızlı Gölgeler için Uygulama Tarağı kullanın

Uygulama şişesinin başındaki gölgeleme tarağı biraz daha geniş üç kat gölge yapmanızı sağlar. Aplikatör şişesini tarak ucunu takmadan kullanırsanız oldukça geniş renk blokları veya tutamları elde edersiniz. 

1.    Şık gündelik bir görüntü için saçınızı zigzag ayırın. Aplikatörü boş bir kağıt üzerinde kısa bir sure deneyen aplikatör şişesinin basıncını tartın.

2.    İçinde renk açıcı boya karışımı bulunan aplikatörü saç derinize dikey tutun ve bir süpürme hareketiyle bir tutam saçınıza eşit şekilde sürün. Aplikatörün ucunu saç tutamı üzerinde köklerden uca doğru eşit şekilde hareket ettirirken şişe üzerindeki,  önceden tespit etmiş olduğunuz basıncı fazla değiştirmeden uygulayın. Uygulama süresini ürün için tavsiye edilen sure içinde tutun. Sonra durulayın, şampuanlayın ve diğer uygulama tekniklerinde belirtildiği gibi saçınızı kremleyin. 

Diğer önemli konular:

 • Gölgeleme aplikatörünü karıştırdıktan sonra hemen kullanın ve artan karışımı ileride kullanmak üzere asla saklamayın. Yalnızca yeni karıştırılmış uygulamalar iyi sonucu garantiler.
 • Boya karışımına alerjik olup olmadığınızı test edin. Ürün paketi üzerinde alerji testi için gerekli talimatları ve ürünle ilgili kullanım talimatlarını bulacaksınız.
 • Gölgeleme karışımı saçınızdayken saçı asla plastik film veya duş bonesiyle örtmeyin. Bu tür örtülerin altında ısı oluştuğu ve alkali madde uçamadığı için saçınıza zarar verebilir.
 • Saçınıza gölge işlemi yaparken eski giysilerinizi giyin ve tedarik edilen eldivenleri takın. Akan karışım lekelenmeye ve kıymetli giysilerinizi bozmaya neden olabilir.
 • Karıştırma sıvısıyla karıştırırken renk açıcı pudrayı solumaktan kaçının.
 • Gölge karışımını duruladıktan sonra tedarik edilen saç kremini kullanın. Bu saçınızın sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.
 • Saçınıza permadan sonra hemen gölge atmak doğru olmaz. Saçınıza bu iki işlemden birini uygulamadan sonra en azından iki hafta saçınızın dinlenmesini bekleyin. Ancak ondan sonra bir sonraki işlemi uygulayın. 
İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...