Skip to Content

Kahverengi Saçlarınız İçin Renklendirici Durulama, Yoğun Renklendirme veya Boyama


Doğal saç renginizden sıkılabilir veya tamamen başka bir stil denemek isteyebilirsiniz. Saçlarınızı kahverengine boyamak için birçok nedeniniz var. Şüphesiz, parıltı ve ışıldayan röfleler açısından kahverengi saç renginden daha parıltılı görünür. Saçınızın rengini değiştirmek için üç farklı yöntemden birini seçebilirsiniz: renklendirici durulama, yoğun renklendirme ve boyama. Saçınız için en doğru yöntemi bulmanıza yardımcı olmak isteriz.

Kahverengi saçlarınızı boyamak
Renklendirici durulama, yoğun renklendirme veya boyama: Üç yöntem, bir sonuç

Bir düşünün. Kahverengi saçlar en çok ışık saçan renk pigmentleri ile ışıldar ve böylece sarı saç tonlarından daha çok parıldar. Profesyonel saç stilistiniz, saçlarınızı koyu renge boyatacaksanız veya doğal saç renginize biraz parıltı katacaksanız size yardım edebilir. Diğer şekilde saçınızı kendiniz de boyayabilirsiniz.
Renklendirici durulama, yeni bir saç rengi denemek isteyenler için doğru bir seçim. Sürprizli sonuçlar olmaz. Renk her yıkamada yavaş yavaş akar. Renklendirmenin yoğunluğuna bağlı olarak rengin büyüsü 15 şampuanlamaya kadar dayanacaktır. Saç boyalarıyla kıyaslandığında renklendirici durulama saç için daha hafiftir. 

Renklendirici durulamanın renk pigmentleri, yeni bir saç gölgesi ve ekstra parlaklık oluşturmak üzere sadece saçın dış kısmına bağlanır. Eklenen renk pigmentleri ince telli saçlara ekstra hacim kazandırır. Genel bir kanı olarak renklendirici durulama doğal saç rengini yoğunlaştırabilir veya biraz derinlik nüansı katabilir. Fakat renklendirici durulama işlemleri saçınızı açmaz. Kahverengi saçı olan kadınların saçları yine kahverengi olur fakat tüm kahverengi spektrumunda yeni tonlar kazanır. Ancak sarı saçlı bir kadının saçları kahverengi renklendiricili durulamadan sonra kahverengine dönecektir.

Renklendirici durulama işleminden sonra saça katılan renk pigmentleri ince telli saçlara ekstra hacim verir.

Tahmin edebileceğiniz gibi etkililik açısından yoğun renklendirme, renklendirici durulama ve boyama işlemi arasında yer alır. Yoğun renklendirme doğal saç rengini üç tona kadar koyultabilir.  Ayrıca kır saçları kapatmanın kolay yoludur. Aslında yoğun renklendirme boyama işlemi gibidir. Bu süreçte kepek tabakası açılır ve renk pigmentleri saça derinlemesine işlenir. Renklendirici durulamaya benzer şekilde yoğun renklendirme saç rengini açamaz ve yaklaşık 24 yıkamadan sonra çıkar. Renklendirme ve yoğun renklendirme arasındaki fark şöyledir: Düzenli kullanıldığında yoğun renklendirme saçı doğal renginden biraz daha koyu renkte bırakabilir. Yoğun renklendirme işlemini tekrar tekrar yaptığınızda yoğun renklendirmeyi yeni çıkan saçlara çok az uygulamalısınız. Böylece saçlarınız eşit derecede kahverengi olur.

Saç boyama, kendine güvenen insanların yapacağı bir şeydir. Yeni saç rengi kalıcı olacaktır. Beyaz saçlar bile kapanacaktır. Fakat birkaç haftada bir yeni çıkan saç köklerini boyamak gerekir. Bu dokunuşların sıklığı saçın ne kadar hızlı uzadığına bağlıdır.

Renk değişikliğini kalıcı mı yoksa geçici mi istiyorsunuz? Saç renginde değişiklik isteyen herkes bu soruyu cevaplamalıdır. Her şeyden önemlisi, bu üç yöntem de istenen etkiyi verecektir. Saçlarınız yeni renginde parıldayacak.

Kahverengi Saçları Boyama Yolları

 1. Sarı veya altın yansımaları olan zeytuni veya koyu ten renginiz varsa sıcak renk tonları saçlarınıza daha yakışır. Bunlar karamel tonları, karamel, bronz ve kestane kahvesi gibi renklerdir. Mavi veya pembe renkler teninize yakışıyorsa  kızıl veya altın yansımaları olmayan açık kahverengi veya koyu kahverengi saç tonlarını seçmelisiniz.
 2. Saçlarınız için uygun ve doğru bakım, saç boyamanın temelidir. Sağlıklı bir saç ve  saça bağlı sağlıklı bir kepek tabakasına sahipseniz boyamanın sonuçları daha muhteşem ve uzun süreli olacaktır.
 3. Saçlarınızı boya losyonuna ne kadar uzun süre maruz bırakırsanız renklendirme etkisi o kadar yoğun olacaktır. Daha yoğun bir renk için rengi saçlarınızda birkaç dakika daha ve hatta yarım saat bekleyebilirsiniz.
 4. Yeni saç renginizi çok seveceksiniz ve boyalı saçlar için özel saç bakımına geçerseniz saçlarınızdaki renk pigmentlerini koruyacaksınız. 
İlgili İçerikler
 • Perma

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Perma
  ...

  Şık görünmek adına permalar neredeyse unutulmuştu, ama şimdi tüm güçleriyle geri döndüler. Permaların büyüsü, en çekici görünen modelleri, en popüler afroları yaratıyor ya da basitçe hacim kazandırmayı sağlıyor.

  ...
 • Koyu Sarı Saç

  Sarı Saçlar

  Koyu Sarı Saç
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin

  Sarı Saçlar

  Küllü Sarı – Farklı Tonlarla Sarı Saçlarınızı Hareketlendirin
  ...

  Küllü sarı saç ağırbaşlı ve ciddi görünür fakat kendine ait bir büyüsü vardır. Bugünlerde birçok star ve model bu ilgi çekici saç rengini tercih ediyor. Küllü sarı saç trendi size göre mi peki? Karar vermenize yardımcı olacağız.

  ...
 • Kahverengi Saç Rengi Trendi

  Kahverengi Saçlar

  Kahverengi Saç Rengi Trendi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi
  ...

  Kısa süre önce Cameron Diaz saçlarını kahverengiye boyadı ve kahverengi saçın herkese göre olmadığını gösterdi. Fakat, saçlarınız koyu sarıysa veya doğal saç renginiz kahverengiye yakınsa yeni tonlar ve renkler size göre olabilir..

  ...
 • Kahverengi Saçlarınızı Boyamak

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Saçlarınızı Boyamak
  ...

  Birçok kişi kahverengi saç rengini savunabilir. Fakat hangi yöntem saçınız için doğru olan yöntem, renklendirici durulama mı, yoğun renklendirme mi yoksa boya uygulama mı?

  ...
 • Kahverengi Boyalı Saç Bakımı

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kahverengi Boyalı Saç Bakımı
  ...

  Kahverengi saç ister doğal ister yapay olsun, özel bakım kahverengi saçı daha da güzel yapar ve büyüleyici bir parlaklık verir. Kahverengi saçın bakımını yapmak ve daha çok parlaklık ve hepsinden önemlisi daha yoğun renk etkileri vermek için çok çaba harcamak gerekmez. Aşağıda size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

  ...
 • Kötü Boyanın İzlerini Kapatın

  Boyalı Saçlar İçin Bakım

  Kötü Boyanın İzlerini Kapatın
  ...

  Saçınızı boyadıktan sonra şimdi saçlarınız köklere doğru açık uçlara doğru koyu renkte mi görünüyor? Saç renginiz değişik tonlarda mı? Şapka takmak bir çözüm olabilir. Diğer bir çözüm de bizim tavsiyelerimizi takip ederek saç renginizi eşitlemek ve özgüveninizi artırmak.

  ...
 • Renk değişikliği– sınır nerede?

  Saçınızı Boyayın

  Renk değişikliği– sınır nerede?
  ...

  Şüphesiz birçoğumuz zaman zaman toptan bir değişiklik yapma isteği duymuşuzdur. Ancak bunun görünmez tehlikeleri vardır. Bu tehlikelere düşmemeniz için sizlere boyama sunmak istiyoruz.

  ...
 • Kendi Saçını Gölgelendirme

  Saçınızı Boyayın

  Kendi Saçını Gölgelendirme
  ...

  Saçınızdaki ışıkları açmaya hazır mısınız? Boya fırçanızı beyaz sarı veya ateş kırmızısına batırmadan önce birkaç gölge atmayı düşünebilirsiniz. Gölgeler görünmezi birden farkedilir hale getirebilir. Herşeyden önemlisi saçınıza evde de gölge atabilirsiniz.

  ...
 • İlkbahar Modası: Sarı Saçlar

  Sarı Saçlar

  İlkbahar Modası: Sarı Saçlar
  ...

  Tasarımcılar ve saç stilistleri bu sene dilediklerince saç boyuyor ve açıyor. Cesaretli kadınların bu yeni görünümleri denemek için oldukça çok fırsatı var.

  ...
 • Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç

  Yeni Rengim Kızıl

  Bakır Dokunuşlu Kızıl Saç
  ...

  Bob saç stilleri oldukça pratik, şekil vermesi kolay ve her kadına yakışıyor. Bob saç kesiminde, saç normalde başın arkasından başlayarak katlı bir kesime sahiptir ve çene hizasındadır. Fakat klasik stil hep yeni durmalıdır.

  ...