Saç Boyama | Boyalı Saçlar İçin Bakım

Kahverengi Saç Bakımı – Saçlarınızı Parlatın

Sarı ve kızıl saçlar ilk başta herkesin dikkatini çeker, kahverengi saçların da bir o kadar dikkat çekmesi için en parlak haline getirmek gerekir.

Kahverengi saç

Kahverengi saç: Daha fazla ışıltı olamaz.

Kahverengi saçlar, tıpkı o çok sevdiğimiz siyah kaşmir şal, mükemmel spor ceket veya en beğendiğimiz kot pantolon gibi, ikinci bakışta ilgimizi çekmeye eğilimlidir. Daha yakından baktıkça takdirimiz artar. Tüm saç renkleri içerisinden kahverengi tonları, pigmentasyon açısından en zenginidir. Bakımlı kahverengi saçlar vemuhtemelen ustalık gerektiren bir şekilde kahverengiye boyanmış veya renklendirilmiş saçlar gözlere ziyafettir, tıpkı beş çeşit yemeğin tüm duyularımıza hitap etmesi gibi. Çaba, emek ve doğru malzemeler olmadan hiçbir şey elde edilemez.

Kahverengi Saç Bakımı – Muhteşem Kahverengi Saçlarınızı Göz Alıcı Hale Getirmenin Yolları

  • UV Koruması sarışınlarda olduğu kadar esmerlerde de önemlidir. Doğal kahverengi pigmentler UV ışınlarını ısıya çevirebilirken, uzun vadede güneş koyu renk saçların solgun görünmesine neden olacaktır. Kahverengi saçlar, özellikle saç boyalıyken güneş ışınlarından korunmalıdır. UV ışınları yapay pigmentleri doğal olanlardan daha hızlı soldurur. Uzun süreli UV ışınlarına maruz kalınması saçı zayıflatır ve destabilize eder.
  • Saçınızın rengini kahverengiye boyadıktan sonra kahverengi boyalı saçlar için saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünler saçlara hem renk hem de parlaklık vermektedir. Kahverengi saçlara zengin bir ışıltı veren özel şampuanlar ve saç kremlerinin yanı sıra havluyla kurutulmuş nemli saça sıkılan ve durulanmayan bakım ve kürleri de kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünleri saçın kahverengisini derinleştirir ve saçınızda sıcak ve hafif yansımalar yaratır.
  • Klorlu veya bakırlı su, daha açık kahverengi saçlarda gözle görülür yeşil bir renk verir. Çoğu sarı saçlı kadının bu etkiye karşı evde yapacağı bir çözüm bulunmaktadır. Sulandırılmış limon suyu ya da suda çözünen Aspirin tabletli asidik durulama ürünü bu çözümlerdendir.
  • Kahverengi renk, boyama işlemleri arasında ışıltısını kaybedebilir. Durum böyleyse, durulanan ve saç renginizi değiştirmeyen amonyaksız bir renklendirme kremi kullanarak saçlarınıza yeni ışıltılar katabilirsiniz. Bu renklendirme kremi saçınıza sıcak hafif yansıma ve derin renk etkisi katacaktır.
  • Zeytin, argan fındıkları ve kayısı çekirdeği yağı gibi doğal yağlar, saçı güzelleştirir ve saç tellerinin yapısının onarımına yardım eder. Saçları güzelleştirmek ve doğal bir ışıltı vermek için bu yağların kullanımı koyu renk saçlar için idealdir. Bu doğal parlaklık artırıcı ürünlerle saçlarınıza düzenli olarak onarım yaptığınız takdirde güzel sonuçlar alabilirsiniz.