Saç Boyama | Kahverengi Saçlar

Saçlarda Kahverengi Trendi

Kahverengi saç kadifemsi, yumuşak ve zengin görünür. Açık, küllü kahverengiden koyu kahverengiye uzanan havalı kahve tonları özellikle de soğuk mevsimlerde çok tutuluyor.

Kahverengi zihinlerde pek çok farklı çağrışım uyandırır. Akıllara espresso, mocha ve capuccino gibi kahve ürünleri gelir. Toprak, ağaç, sonbahar yaprakları, çikolata, karamel şekerleri ve tarçınlı çörekler de bu çağrışımlar arasındadır. Ölçülü yapısına karşın kahverengi oldukça çok yönlü ve heyecan verici bir renktir.

Armin Morbach'ın en sevdiği kahverengi tonu ise capuccino kahverengisi. Schwarzkopf saç uzmanı “Bu kahverengi küllü sarı detaylar da içeriyor; fakat renk daha zengin,” diye belirtiyor.

Kahverengi tonlarda yapılan oynamalar gösterişsiz olur ve ancak dikkatli gözler tarafından seçilebilir. Bu saç renginin en önemli özelliklerinden biri bu olabilir. Renk aynı anda hem klasik hem de sıradışı görünür.

Yeni boyanmış kahverengi saçların sahip olduğu parlaklık özellikle havalı görünür. Uygun saç bakımı ile saçı besleyerek saçlarınızın ekstra kuvvete sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Havalı Kahverengi Tonları için Saç Stilleri

Kahverengi saç için en uygun saç stilleri gelişigüzel toplanmış topuzlar veya dağınık dalgalar gibi basit ve doğal stillerdir. Modellerimiz yukarıda bu saç stillerini gösteriyorlar. Düz saçta vurgu saç rengi üzerinde yoğunlaşır. Işık, dalgalı saçta farklı biçimlerde kırıldığı için dalgalı saçlar yalnız genel görünüme değil saç rengine de hareket kazandırır. Bunun sonucunda kahverengi saç tonlarında nüanslar görünür.

Bu videoda Schwarzkopf saç uzmanı Armin Morbach kahverengi saça nasıl dalga verileceğini anlatıyor.

Video: Saçınızda Doğal Dalgalar Nasıl Oluşturulur