Saç Şekillendirme | Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

Açıkçası sıkı veya kabarık bukleleri düzleştirmek biraz emek ister. Uygun teknik ve ürünlerle emeğinizin karşılığını alırsınız. Dağınık kabarık buklelerinizi fazla çaba harcamadan tüm arkadaşlarınızın hayranlık duyacağı hale nasıl getireceğinizi anlatacağız

Sıkı Bukleler için Ekstra Saç Bakımı

Kabarık saçlar ve sıkı bukleler genelde kurudur. Düz saçın aksine bukleler her türlü ekstra bakımı tel tel olmadan hızla absorbe ederler. Bu nedenle buklelerinize özel saç bakım ürünleri uygulayın. Bu bukle bakım ürünlerinin içerik maddeleri bukleleri düzleştirir ve parlaklık verir. Her şampuandan sonra bir durulama ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Durulanmayan bir sprey kürü sabah koşuşturması arasında idealdir. Kıvırcık saçlarınıza haftada bir zengin bir maskeyle bakım yapmalısınız. 

Sıkı Buklelere Akılcı Şekiller

Vahşi bukleleri yola getirmek için ön şart doğru aletlere sahip olmaktır. Geniş çaplı başı bulunan yuvarlak fırçalar veya geniş çaplı ısıtılmış bigudiler veya Velcro bigudiler uygun aletlerdir. Bigudi kullanmak daha rahat olabilir. Saçlarınıza şekil vermeden önce buklelerinizin daha rahat şekle girebilmesi için durulanmayan bir sprey kürü uygulayın. Şekillendirme yardımcı ürününü kullandıktan sonra difüzör uç takılı fön makinesiyle tam olmasa da kurutun . Şimdi saçınızı yuvarlak bir fırça ile çekin veya bigudi kullanın. Saçınızı tamamen kurutun ve ondan sonra dikkatlice geniş dişli tarakla şekil verin.

Sıkı Buklelerin Kontrolünü Ele Almak

Brezilya’da bazı kadınların saçlarını düzleştirmek için ütü kullandığı söylenir. Isının vereceği ani hasar nedeniyle bu yöntemi tavsiye etmek aklımızın ucundan bile geçmez. Seramik yüzeyli modern düz maşalar eşit dağılan kontrollü bir ısı yayarlar ve bu nedenle ütüden daha saç dostudurlar. Düz maşanın özelliklerine bir de günümüzün iyonizasyon teknolojisi eklenince saçınız çok kısa sure içinde daha kaygan ve parlak olacaktır. Isı koruyucu bir sprey veya anti-frizz balsam uygulamayı unutmayın; bunlar saç çevresinde koruyucu bir ısı kalkanı oluştururlar. Bu çok önemli çünkü ısı hasarı minimuma indirgenmeli. Saçınızı sevdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle günümüzün tüm ısı koruyucu özelliklerine rağmen her gün düz maşa kullanmak istemeyeceğinizden eminiz.